مسابقات گرندپریکس 2015 - روسیه

طلای تکواندو جهان بر گردن بانوی ایرانی

کیمیا علیزاده با عبور از سد بزرگان جهان توانست عنوان قهرمانی مسابقات گرندپریکس 2015 روسیه را به خود اختصاص دهد.

در آخرین روز مرحله اول مسابقات گرندپریکس در سال 2015، کیمیا علیزاده،نماینده تکواندو بانوان ایران با شکست تمام رقبای خود در اولین سال حضورش در این مسابقات موفق به کسب مدال ارزشمند طلا شد.

او در مسیر مدال طلا رقبایی از چین تایپه (نایب قهرمان جهان 2015)، انگلیس (دارنده مدال برنز جهان 2015) را 2 بر صفر شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی در یک پیکار سخت به مصاف قهرمان جهان در سال 2015 رفت که در پایان این این علیزاده بود که توانست “جیوم لیم” کره‌ای را 22 بر 10 و با اختلاف 12امتیاز از پیش رو بردارد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شود.

تکواندوکار وزن 57- کیلوگرم کشورمان در ادامه رو در روی “مارتینا زوبسیک” از کرواسی (دارنده مدال برنز المپیک پکن 2008) قرار گرفت که در پایان 8 بر 4 برنده از شیاپ چانگ خارج شد و راهی مرحله فینال شد.

او در مرحله پایانی این رقابت‌ها یکبار دیگر مقابل “جید جونز” انگلیسی، دارنده مدال طلا المپیک لندن و بهترین تکواندوکار زنان در سال 2014 قرار گرفت که توانست در راند طلایی به برتری دست پیدا کند و با شایستگی بر سکوی قهرمانی بایسند.

علیزاده با کسب این مدال ارزشمند، 40 امتیاز را به سبد اندوخته‌های خود در رنکینگ المپیک وزن دوم زنان اضافه کرد. تیم ملی تکواندوی زنان کشورمان با 3 هوگوپوش در این رقابت‌ها حضور داشت که شکرانه ایزدی و اکرم خدابنده در روز اول این رقابت‌ها از کسب مدال بازماندند.

این مدال علیزاده ازش زیادی دارد چرا که دارندگان مدال طلا 40 امتیاز، دارندگان مدال نقره 24 امتیاز و دارندگان مدال برنز 14.4 امتیاز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی‌شان در راه کسب سهمیه المپیک، بدست آوردند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 11 =

دنبال کنید @ اینستاگرام