ادامه تجاوز عربستان به یمن

متجاوزان عربستانی درحالی مناطق مسکونی ومواضع نیروهای مقاومت مردمی در استان لحج را هدف قرار دادند که این نیروها مشغول عقب راندن تروریست های القاعده ومزدوران عربستانی در این منطقه بودند. تروریست های القاعده ومزدوران عربستانی طرفدار هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن اواخر هفته گذشته قصد حمله به پایگاه هوایی العند در شمال …

متجاوزان عربستانی درحالی مناطق مسکونی ومواضع نیروهای مقاومت مردمی در استان لحج را هدف قرار دادند که این نیروها مشغول عقب راندن تروریست های القاعده ومزدوران عربستانی در این منطقه بودند.

تروریست های القاعده ومزدوران عربستانی طرفدار هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن اواخر هفته گذشته قصد حمله به پایگاه هوایی العند در شمال شهر لحج را داشتند که با عکس العمل شدید نیروهای مقاومت مردمی مجبور به فرار شدند.

تروریست های القاعده و مزدوران عربستانی قصد حمله به مثلث العند در نزدیکی پایگاه هوایی العند را که مهمترین پایگاه نظامی نیروهای مقاومت مردمی در ۶۰ کیلومتری شمال عدن واز توابع استان لحج است داشتند که با هشیاری آنها این توطئه نیز خنثی شد.

عربستان با ائتلاف ۹ کشور عربی منطقه به جز عمان به همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای یمن را تامین می کنند، جلوگیری کند.

بر اثر این حملات تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و خانه های مردم یمن ویران و هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته و یا مجروح شده اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا