عصبانیت چین از راهبرد جدید دفاعی آمریکا

پنتاگون در گزارش  راهبرد جدید نظامی آمریکا اعلام کرده است که اقدامات چین در دریای جنوبی چین، تجاوزکارانه و مغایر با قوانین بین المللی بوده است. این گزارش به شدت خشم چین را برانگیخت بطوریکه «هووا چون یینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که آمریکا در حال طرح گزافه گویی های بی پایه و …

پنتاگون در گزارش  راهبرد جدید نظامی آمریکا اعلام کرده است که اقدامات چین در دریای جنوبی چین، تجاوزکارانه و مغایر با قوانین بین المللی بوده است.

این گزارش به شدت خشم چین را برانگیخت بطوریکه «هووا چون یینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که آمریکا در حال طرح گزافه گویی های بی پایه و اساس است.

وی افزود: ما نارضایتی و مخالفت خود را نسبت به گزارش طرف آمریکایی در خصوص گزافه گویی های غیر منطقی که در آن چین را یک تهدید معرفی کرده، اعلام می کنیم. ما پیش از این بارها موضع خود را به طور شفاف در خصوص ساخت جزایر در دریای جنوبی چین اعلام کرده ایم. ما معتقدیم که آمریکا باید ذهنیت جنگ سرد را رها کند.

چین طی ماه های گذشته اقدام به ساخت و ساز جزایر مصنوعی در دریای جنوبی چین نموده و این مساله با مخالفت شدید فیلیپین و سایر کشورهای منطقه و همچنین واشنگتن روبرو شده است.

چین ادعای مالکیت ۹۰ درصد دریای جنوبی چین را مطرح کرده و سعی نموده تا با ساخت جزایر مصنوعی این ادعای خود را تقویت بخشد.فیلیپین، تایوان، مالزی، برونئی و ویتنام نیز ادعای مالکیت بخشی از این دریا را مطرح کرده اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا