کلنگ‌زنی‌های بی‌برنامه دولت دهم دردسرساز شد

9000000000000 تومان، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژ‌های ناتمام ورزشی

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان از بودجه 90 هزار میلیارد ریالی برای تکمیل پروژه‌های عمرانی نیمه تمام ورزشی در ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایسنا، سیدمناف هاشمی با اشاره به بیش از 3 هزار و 800 پروژه عمرانی نیمه تمام در سراسر ایران که ناشی از کلنگ‌زنی‌های بی‌برنامه دولت نهم و دهم است، خاطرنشان کرد: برای این پروژه‌های ناتمام، بالغ بر 90 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

او با اشاره به تکمیل 280 پروژه نیمه‌تمام، افزود: به دنبال اولین فرصت برای بهره‌برداری با ظرفیت‌های قانونی بودجه هستیم. همچنین برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام وزارت، با این میزان اعتبار می‌توانیم ظرف دو سال کاری به اتمام برسانیم.

هاشمی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی موجود ایران، جذب این میزان اعتبار از طرف دولت برای وزارت امکان‌پذیر نخواهد بود ولی با توجه به رشد بودجه‌ای سالانه کشور از سایر ظرفیت‌ها و قوانین برای جذب اعتبار مورد نیاز استفاده خواهیم کرد تا ظرف مدت کمتر از 10 سال آینده تمام پروژه‌های عمرانی وزارت به بهره‌برداری برسد.

وجود پروژه ناتمام ورزشی از دولت‌های گذشته در سراسر ایران و نیاز مالی برای اتمام آنها به مشکلی بزرگ برای وزارت ورزش و جوانان تبدیل شده است. مشکلی که برای حل آن مدت زمان زیادی نیاز است و به نظر تا چند سال آینده نمی‌توان امیدی به اتمام آنها داشت.

وزارت ورزش و جوانان در دوره جدید تاکید خود را بر روی اتمام پروژه‌های ناتمام باقی مانده از دولت‌های قبل گذاشته و در این راستا هم تلاش کرده تا کلنگ‌زنی پروژه‌های جدید را به حداقل ممکن و یا صفر برساند.

وزیر ورزش و جوانان چندی پیش در اظهار نظری قابل تامل، دولت قبل را دولتی علاقه‌مند به کلنگ‌زنی تشبیه کرده و گفت بود: دولت قبل علاقه جدی به کلنگ زنی داشت و حال باید ببینیم با این شرایط اقتصادی چطور می‌توانیم پروژه‌های نیمه تمام را تکمیل کنیم.

دنبال کنید @ اینستاگرام