رييس سازمان تنظيم مقررات:

مجوز اپراتور سوم تا پايان سال ارائه مي شود

موبنا-رييس سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از ارائه لايسنس (مجوز) اپراتور سوم تلفن همراه تا پايان سال جاري خبر داد.

محمود خسروي درگفت وگو با خبرنگارموبنا اظهارداشت: تا پايان سال برنده مزايده اپراتورسوم مشخص مي شود و طبق پروانه، اين اپراتور تا هفت ماه پس از دريافت لايسنس بايد سيم کارت هاي خود را در بازارعرضه کند.
وي که درحاشيه بازديد ازنمايشگاه ايران تله کام 2008 که از دوم تا پنجم آذرماه در محل دائمي نمايشگاههاي بين المللي تهران برپاست،درغرفه پايگاه اطلاع رساني موبنا حضوريافت ، افزود: برخي از 9 شرکتي که اسناد خود را براي ارزيابي تحويل داده اند، شريک خارجي خود را نيزانتخاب کرده و مابقي اين شرکت ها نيز پس از مرحله ارزيابي زمان خواهند داشت تا اپراتور و سرمايه گذار خارجي خود را انتخاب کنند.
خسروي با تاکيد براينکه انتخاب برنده اپراتورسوم تلفن همراه، بدون حضورشريک خارجي بي معني است، اظهار داشت: اين که رسانه ها اعلام مي کنند که شرکت هاي خارجي از مزايده استقبال نکرده اند، تصوراشتباهي است چرا که دراين مرحله کنسرسيوم هاي داخلي مدارک اوليه را عرضه کرده و در مراحل بعدي شريک خارجي خود را معرفي مي کنند.
وي افزود: اينکه يک شرکت خارجي از حضور دراين مزايده انصراف داده است را نبايد به تمام شرکت هاي خارجي تعميم داد.
رييس سازمان تنظيم مقررات، دارا بودن حداقل دو ميليون مشترک و نيز توان مالي را از جمله شرايط مطرح بودن يک اپراتور خارجي برشمرد و ياداور شد: شرايط حضور در اين مزايده دراسناد آن آمده است وهر اپراتوري که اين خصوصيات را داشته باشد از ديد ما مطرح است.
گفتني است اپراتور روسي مگافون که اواخرارديبهشت ماه امسال دفترنمايندگي خود را به طور رسمي و با حضور مسئولان وزارت ارتباطات در تهران افتتاح کرد و مديران ارشد اين اپراتور نيز اعلام کرده بودند که قصد سرمايه گذاري در پروژه اپراتور سوم را دارند،هفته گذشته ازحضور در پروژه اپراتور سوم و سرمايه گذاري در ايران انصراف داد.
128/14/179

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 7 =

دنبال کنید @ اینستاگرام