تعرفه گوشي نيازي به کاهش ندارد

موبنا –معاون سابق بازرگاني استان تهران گفت : تعرفه 25درصدي گوشي تلفن همراه نيازي به کاهش ندارد و ثبات اين نرخ تعرفه نياز محسوب مي شود.

” محمد فقيهي ” در گفت و گو با خبرنگار موبنا افزود: دولت فعلي با افزايش تعرفه چهار درصدي به 60 درصد ، در سال 85 تعرفه مصوب شده خود را اجرا کرد که البته با گذشت چندي از اجراي اين نرخ مشکلات دولت در زمينه واردات قاچاق افزايش يافت و دولتمردان مجبور شدند تا اين تعرفه را به 25درصد کاهش دهند .
وي افزود : تعرفه 25 درصدي براي حمايت دوجانبه از صنعت نوپا گوشي تلفن همراه و مصرف کنندگان وضع گرديده است تا بي عدالتي در اين نرخ مصوب مشاهده نگردد .
معاون سابق سازمان بازرگاني خارجي استان تهران اظهار داشت : برخي از صاحبنظران معتقد هستند در صورتي که تعرفه واردات 10 درصد تعيين شود قاچاق حذف شده و هرچه ميزان تعرفه واردات افزايش يابد به همان ميزان قاچاق نيز افزايش پيدا مي‌كند ، اما نکته قابل توجه اين است که بايد ديد که تعرفه 10درصدي چه خسارت هايي را براي صنعت گوشي تلفن همراه در داخل به بار مي آورد .
وي ادامه داد : تعرفه گوشي تلفن همراه نيازمند يک ثبات است بنابراين کارشناسان و دست اندرکاران بايد زمان بيشتري را براي تصويب تعرفه اين کالا صرف کنند .
123/ 14/179

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام