افزايش واگذاري تلفن همراه تا 50 ميليون شماره

موج - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: در حال حاضر 41 ميليون خط تلفن همراه به مردم واگذار شده است كه مي توانيم اين ر قم را به 50 ميليون برسانيم.

به گزارش خبرنگار موج، محمد سليماني وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در پنجمين همايش تجارت الكترونيك با اعلام اين مطلب افزود: در سال هاي 71 تا 73 رود تلفن سيار به كشور به آهستگي انجام مي شد و در سال اول 9 هزار و در سال دوم 15 و سال سوم 60 هزار خط تلفن ثابت به متقاضيان توزيع شد كه اين رقم در ابتداي فعاليت دولت نهم به 7 ميليون رسيد و در حال حاضر اين رقم 41 ميليون است.
وي گفت: در حوزه ارتباطات وضعيت كشور به نحوي است كه در شروع انقلاب 850 هزار تلفن ثابت داشتيم كه اين رقم در ابتداي دولت نهم به 18 ميليون و در حال حاضر به 24 ميليون رسيده است.
سليماني تصريح كرد: اگر با وضعيت به روز رساني تلفن همراه مواجه نمي شديم توزيع تلفن همراه از 50 ميليون نيز عبور كرده بود چرا كه توان ما در حوزه مديريت و توسعه بسيار بالاست.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: ما با توزيع 5/1 ميليون سيم كارت در يك ماه ركورد دار بوده ايم .
وي در خصوص پوشش دهي جاده ها اظهار داشت: تا پايان سال 86 بيش از 37 هزار كيلومتر از جاده هاي كشور تحت پوشش بوده اند و در حال حاضر اكثر جاده ها به لحاظ ارتباطي تحت پوشش هستند.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با مقايسه تعداد مراكز ارتباطي كشور نسبت به دوران قبل از انقلاب گفت: در سال 57 ، 88 نقطه مركز بين شهري بوده كه امروزه تعداد اين مراكز به بيش از 6 هزار و 300 نقطه رسيده است.
سليماني عنوان كرد: در زمينه خدمات عمومي و تلفن همگاني نيز در شروع انقلاب 4 هزار دستگاه تلفن عمومي داشته ايم كه اين رقم در حال حاضر بالغ بر 200 هزار دستگاه است.
وي در خصوص انتقال تلفن افزود: انتقال تلفن در سال 57 ، 17 هزار خط بود كه اين رقم در سال 84 به يك ميليون و در سال 86 به دو ميليون رسيد.
وي در پايان در خصوص پهاني باند اينترنت گفت: به لحاظ پهناي باند بين المللي در وضعيت مناسبي به سر مي بريم و هر متقاضي پهناي باند مي تواند آن را دريافت كند.


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام