وزير ارتباطات خبر داد:

برنده اپراتور سوم اواخر ديماه امسال مشخص مي‌شود

فارس- وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات گفت: اواخر دي ماه سال جاري برنده اپراتور سوم تلفن همراه كشور مشخص خواهد شد.

به گزارش خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري فارس، محمد سليماني در حاشيه افتتاحيه چاردهمين نمايشگاه الكامپ ايران 2008 و نهمين نمايشگاه تلكام در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استقبال خوبي از مزايده اپراتور سوم از سوي شركت‌هاي داخلي و خارجي شده است و شركت‌ها بايد با جديت بيشتري براي ورود به عرصه رقابتي و بازار جذاب تلفن همراه ايران تلاش كنند.
وي در ادامه به مصوبه دولت در خصوص ارايه 90 خدمت الكترونيكي به مردم اشاره و عنوان كرد: در حال حاضر 64 مورد از اين تعداد عملياتي شده و مابقي نيز نيازمند حمايتهاي درون‌سازماني و برون سازماني است.
وزير ارتباطات درباره مزايده وايمكس نيز اظهار داشت: برنده اصلي اين مزايده مشخص شده و اميدواريم در سال 88 در مراكز استانها و شهرهاي بزرگ خدمات وايمكس از سوي برندگان اين مزايده به متقاضيان ارايه شود.
وي با اشاره به راه‌اندازي سرويس gprs از سوي همراه اول گفت: تا پايان سال جاري اين سرويس در مراكز استانها ارايه خواهد شد.
سليماني درباره سرويس پيام چند رسانه‌اي (mms) نيز گفت: تجهيزات مورد نياز اين سرويس براي همراه اول از سوي سازمان تنظيم مقررات تائيد شده و در آينده نزديك به مشتركان ارايه مي‌شود.
وي سال 88 را سال تحول عظيم در حوزه اقتصاد ديجيتالي دانست و گفت: سال آينده در خصوص بانكداري اينترنتي و پرداخت از طريق موبايل شاهد تحولات خوبي خواهيم بود.
وزير ارتباطات گفت: در حال حاضر زيرساخت‌هاي آموزش الكترونيك نيز فراهم شده‌اند و همگان مي‌تونند از اين خدمات بهره گيرند.
سليماني به ظرفيت پهناي باند در كشور به ميزان 30 هزار مگابيت در كشور اشاره و عنوان كرد: هم‌اكنون هيچ مشكلي در خصوص تامين زيرساخت‌هاي اينترنتي و پهناي باند براي متقاضيان وجود ندارد.
گزارش فارس حاكي است چاردهمين نمايشگاه الكامپ و نهمين نمايشگاه تلكام دوم تا پنجم ماه جاري در محل دائمي نمايشگاه بين‌المللي تهران برپاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام