معاون وزير ارتباطات خبر داد:

اجراي پايلوت NGN در 3 استان /اعلام نحوه حمايت از طرحهاي فناوري اطلاعات

مهر- معاون پژوهشي و آموزشي و امور بين المللي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات از حمايت طرحهاي تحقيقاتي در حوزه ICT خبر داد و گفت: 5 درصد کل اعتبارات اين وزارتخانه به قراردادهاي تحقيقاتي در زمينه ICT اختصاص يافته است.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر کمال محامد پور امروز در حاشيه همايش وام وجوه اداره شده در جمع خبرنگاران گفت: تسهيلات وام در 10 گروه توليد کنندگان تجهيزات مخابراتي، پيمانکاران طرحهاي مخابراتي، طرحهاي نيمه صنعتي، موسسات آموزشي غير انتفاعي، آموزش هاي آزاد – فني و حرفه و کار دانش، توليدات نرم افزاري، اي اف پي و آي دي سي و دفاتر خدمات ارتباطي، گسترش فرهنگ و ارتباطات، صادر کنندگان نرم افزار و سخت افزار، ايجاد شبکه و مراکز خصوصي پست مخابرات تقسيم بندي شده است که پروژه هاي تحقيقاتي و محققاني که در زمينه ICT نيز فعاليت مي کنند نيز مورد حمايت قرار مي گيرند.
وي افزود: در اين راستا افرادي که داراي ايده و طرحهايي در زمينه ICT هستند و نياز به حمايت مالي دارند 5 درصد کل اعتبارات حمايتي به قراردادهاي شرکتها و سازمانهاي وابسته به وزارتخانه ICT اختصاص داده مي شود.
محامدپور با تاکيد بر اينکه اولويتهاي طرحهاي تحقيقاتي در مرکز تحقيقات مخابرات ايران تعيين شده است به مهر گفت: محورهايي که هم اکنون در مرکز تحقيقات مخابرات در حال پيگيري است بر اساس نيازهاي مشتريان خاص اين مرکز که شامل شرکتهاي مخابراتي، سازمان تنظيم مقرارت، سازمان هوا و فضا، پست، پست بانک و غيره است تعيين مي شود و تسهيلات لازم در اختيار پروژه ها قرار داده مي شود.
معاون آموزشي و پژوهشي وزارت ارتباطات همچنين به حمايت از طرحهاي نسل جديد مخابرات (NGN) اشاره کرد و ادامه داد: در اين زمينه پروژه جامعي در مرکز تحقيقات مخابرات تعريف شده که با همکاري شرکت مخابرات ايران در حال اجرا است.
وي از اجراي پايلوت NGN در سه استان خبر داد و خاطرنشان کرد: پايلوت NGN در استانهاي تهران، فارس و قزوين در حال اجرا است ضمن آنکه چندين پروژه در زمينه اجراي اين پايلوت در دست اقدام است.
محامدپور تاکيد کرد: از طرحهاي تحقيقاتي مرتبط با موضوع نسل جديد تجهيزات مخابراتي حمايت مي شود که اين حمايت از طريق ارائه وام که اعتبارات آن در مرکز تحقيقات مخابرات ايران تامين شده در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =