مسئوليت هر گونه سوء استفاده از سيم کارت برعهده صاحب سند است

موبنا- يک کارشناس حقوقي گفت: مسئوليت هر گونه سوء استفاده از سيم کارت برعهده صاحب سند است و به مشترکان توصيه مي شود که تلفن همراه خود را در اختيار افراد ناشناس و غيرمطمئن قرار ندهند.

علي محمد نصيرزاده در گفت وگو با خبرنگار موبنا با تاکيد بر سوء استفاده هاي احتمالي از سيم کارت و گوشي مشترکان تلفن همراه، اظهار داشت: مشترکان بايد توجه داشته باشند که تلفن همراه خود را بدون سيم كارت در اختيار مراكز تعمير موبايل قرار داده و در صورت خريداري سيم كارت دست دوم نيز از سيم كارت‌هاي اصلي كه در داخل كارت اوليه قرار دارد، استفاده كنند.
وي همچنين به برقراري ارتباطات غيرمجاز از طريق كپي سيم كارت اشاره كرد و گفت: تلفن هاي همراه داراي قابليت‌هايي از جمله حافظه و پردازش بالا، امكان پخش و ضبط صوت و تصوير است و برخي نيز به صورت ميكرو كامپيوتر عمل كرده و داراي سيستم عامل براي نصب برنامه‌هاي مختلف است که با اين وجود اگر مشترکان تدابير كنترلي را رعايت نكنند، به ميزان افزايش قابليت‌هاي تلفن همراه، دچار آسيب‌ها و مشكلات بيشتري خواهند شد.
به گفته اين کارشناس، هرگونه استفاده نادرست از تلفن همراه بار حقوقي دارد و مشترکان بايد توجه داشته باشند تا بدون اطلاع و آگاهي وارد اين عرصه نشوند.
به اعتقاد کارشناسان، چنانچه فرهنگ سازي مناسبي در کشور صورت نگيرد، سوء استفاده از تلفن همراه با ورود سرويس هاي ارزش افزوده همچون MMS و GPRS  بطور چشمگيري شايع مي شود.
128/162/16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام