توسط محققان ايراني انجام شد:

توليد نرم‌‏افزار سازنده موبايل كتاب در كشور

ايلنا - نرم‌‏افزار سازنده موبايل كتاب با قابليت تبديل هرنوع كتاب به فرمت مخصوص تلفن‌‏همراه به صورت الكترونيكي در كمتر از يك ثانيه توسط محققان ايراني در كشور طراحي و توليد شد.

دکتر عليرضا احمديان زارچي، مجري اين طرح به ايلنا گفت: براي استفاده از اين نرم‌‏افزار کافي است متن کتاب مذکور به نرم‌‏افزار ارائه يا بار شود، سپس با زدن يک دکمه اين نرم‌‏افزارخود به صورت اتوماتيک يک نرم‌‏افزار موبايل توليد مي‌‏کند که شامل متن آن کتاب، امکان جستجو در آن و ديگر امکانات مفيد است.
مدير عامل شرکت چهارنسل امواج، مجري خدمات پيامک در کشور اين موفقيت را در سطح ملي وگامي در جهت فتح قله‌‏هاي فناوري روز دنيا دانست و افزود: با ساخت اين سيستم هر نوع کتابي در کمتر از يک ثانيه قابل تبديل به يک کتاب تحت موبايل است.
احمديان زارچي استفاده از اين سيستم را رايگان عنوان کرد و افزود: کاربران مي‌‏توانند با ارسال آدرس پست الکترونيکي خود به شماره پيامک 30004800 از اين سيستم که در واقع موتور سازنده نرم افزار موبايل کتاب محسوب مي شود بصورت رايگان استفاده و بطور نامحدود به ساخت کتاب‌‏هاي متعدد اقدام كنند.
وي انتشار رايگان اين سيستم را گامي فرهنگي عنوان کرد و افزود: اميد است سرانه مطالعه کتاب خواني در ايران با اين حرکت از 100 تا 300 درصد افزايش يابد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + ده =

دنبال کنید @ اینستاگرام