توسط محققان ايراني انجام شد:

توليد نرم‌‏افزار سازنده موبايل كتاب در كشور

ايلنا - نرم‌‏افزار سازنده موبايل كتاب با قابليت تبديل هرنوع كتاب به فرمت مخصوص تلفن‌‏همراه به صورت الكترونيكي در كمتر از يك ثانيه توسط محققان ايراني در كشور طراحي و توليد شد.

دکتر عليرضا احمديان زارچي، مجري اين طرح به ايلنا گفت: براي استفاده از اين نرم‌‏افزار کافي است متن کتاب مذکور به نرم‌‏افزار ارائه يا بار شود، سپس با زدن يک دکمه اين نرم‌‏افزارخود به صورت اتوماتيک يک نرم‌‏افزار موبايل توليد مي‌‏کند که شامل متن آن کتاب، امکان جستجو در آن و ديگر امکانات مفيد است.
مدير عامل شرکت چهارنسل امواج، مجري خدمات پيامک در کشور اين موفقيت را در سطح ملي وگامي در جهت فتح قله‌‏هاي فناوري روز دنيا دانست و افزود: با ساخت اين سيستم هر نوع کتابي در کمتر از يک ثانيه قابل تبديل به يک کتاب تحت موبايل است.
احمديان زارچي استفاده از اين سيستم را رايگان عنوان کرد و افزود: کاربران مي‌‏توانند با ارسال آدرس پست الکترونيکي خود به شماره پيامک 30004800 از اين سيستم که در واقع موتور سازنده نرم افزار موبايل کتاب محسوب مي شود بصورت رايگان استفاده و بطور نامحدود به ساخت کتاب‌‏هاي متعدد اقدام كنند.
وي انتشار رايگان اين سيستم را گامي فرهنگي عنوان کرد و افزود: اميد است سرانه مطالعه کتاب خواني در ايران با اين حرکت از 100 تا 300 درصد افزايش يابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 5 =