تعداد مهندس هاي موبايل بييش تر از BTS ها است

موبنا- مديرکل آموزش شرکت ارتباطات سيار ايران گفت: در زمان حاضر تعداد مهندس هاي مخابرات سلولي در کشور، بيش از BTSهاي همراه‌اول است.

به گزارش موبنا فريبرز پاکزاد با اشاره به آموزش ارتباطات سيار در کشور از سال 73 تاکنون اظهار داشت:با استقرار تجهيزات آموزشي چهار اپراتور بزرگ دنيا در زمينه‌هاي سوئيچينگ و راديويي، آموزش‌ها بر مبناي همين تجهيزات و مدل‌هاي آموزشي، براي مهندسان، مديران و کارکنان همراه‌اول شکل گرفته است.
پاکزاد افزود: براي تقويت زيرساخت‌هاي مخابراتي و توانمندي بيشتر همراه‌اول در گسترش پوشش شبکه‌؛ شرکت ارتباطات سيار ايران، علاوه بر آموزش پرسنل، حضور زنده و فعالي در دانشگاه‌هاي کشور دارد.
وي با بيان اينکه اين اقدام باعث مشخص‌کردن مسير براي دانشجوياني است که قرار است در آينده، بازار کار مخابرات سلولي کشور را هدف قرار دهند، اظهار داشت: دانشجويان مهندسي برق دانشگاه‌هاي کشور، با مفاهيم مخابرات سلولي بيگانه نيستند و اين مفاهيم در دل دروس اجباري آن‌ها گنجانده شده است.
مديرکل آموزش همراه‌اول با اشاره به وضعيت خوب کشور از نظر متخصصان مخابرات سلولي، گفت: همراه‌اول به موازات حضورش در سطح کشور از حيث تکنولوژيک، تربيت نيروي انساني را نيز از نظر دور نداشته، تا آن‌جا که در زمان حاضر بيش از تعداد BTSهاي همراه‌اول در سراسر کشور ، مهندسيني داريم که به آخرين علوم روز مجهزند.
128/162/16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 16 =