دربکارگيري تلفن همراه توسط دانش آموزان بايد دقت شود

موبنا – به گفته يگ پژوهشگراجتماعي چنانچه استفاده از تلفن همراه در مدارس با آموزش و فرهنگ مناسب مطابق نباشد، آثار سوء بکارگيري اين وسيله ارتباطي بر نتايج مثبت آن غلبه مي‌کند چرا که در اين شرايط استفاده ازموبايل باعث عدم تمرکز و تداخل در آموزش دانش‌آموزان مي‌شود.

  جواد  فياض بخش در گفت وگو باخبرنگارموبنار داشت: چنانچه استفاده از تلفن همراه توسط دانش‌آموزان در مدارس همراه با فرهنگ ‌سازي مناسب خود باشد هيچ گونه نگراني در زمينه استفاده ازاين وسيله ارتباطي توسط نوجوانان وجود ندارد.
وي تصريح کرد:به منظور استفاده صحيح ازهر پديده نويني که وارد جامعه مي شود  بايستي فرهنگ استفاده مناسب آن نيزدر جامعه ترويج گردد که متاسفانه واردکنندگان پديده‌هاي نوين صرفا به دنبال مصالح اقتصادي خود هستند و از آثار فرهنگي و تبعات آن غفلت مي کنند.
اين کارشناس گفت: در نتيجه بايد نحوه استفاده صحيح از تلفن همراه در زمان ومکان‌هاي گوناگون به دانش‌آموزان آموزش داده و سپس نهادينه شود.
فياض بخش خاطرنشان کرد: تلفن ثابت و سيار يک وسيله ارتباطي ضروري است که نمي‌توان واقعيت ضرورت آن را مورد ترديد قرار داد.
وي با اشاره به افزايش کارکردهاي جديد تلفن همراه گفت: برقراري  تماس و مکالمه از طريق اين وسيله ارتباطي  تنها يکي از کارکردهاي ابتدايي تلفن همراه  است.
وي  آثار اقتصادي، تفريحي و حتي سياسي را از جمله کارکردهاي ديگرتلفن همراه برشمرد و افزود: استفاده از اين وسيله باعث کاهش هزينه حمل‌ونقل و سرعت بخشيدن به معاملات مي‌شود.
فياض بخش  به پرسشي مبني بر اينکه براي استفاده  صحيح دانش‌آموزان از تلفن همراه بايد چه اقداماتي انجام شود ،پاسخ داد: دهد گفت: ترويج فرهنگ مناسب و آموزش در اين خصوص وظيفه وزارت آموزش‌وپرورش است.
وي ادامه داد: همچنين آموزش‌هاي عمده نحوه استفاده  صحيح از تلفن همراه به ساير وزارتخانه ها ونهاد هاي مرتبط مربوط مي شود که متاسفانه تا کنون هيچ اقدامي در اين زمينه صورت نگرفته است.
117/162/16

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 11 =

دنبال کنید @ اینستاگرام