اپل توليد آيفون را بيش از 40درصد کاهش مي دهد

موبنا- برخي رسانه هاي اعلام کردند ، شرکت آمريکايي اپل با تجديد نظر در طرح هاي توليدي ، ساخت و عرضه گوشي تلفن همراه آيفون را بيش از 40 درصد کاهش مي دهد.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از سايت “سلولارنيوز”،بر اساس اين گزارش رکود اقتصادي که جهان را در بر گرفته است شمار مشتريان و طالبان اين گوشي را نيز تحت تاثير قرار داده است که اين امر باعث تجديد نظر در طرح هاي توليد آيفون از سوي شرکت اپل شده است.
در ادامه اين خبر آمده است پيشتر اعلام شده بود که اپل احتمال دارد توليد خود را به دليل اينکه تمايل کاربران به خريد گوشي هاي هوشمند گران قيمت کاهش يافته است، حدود 10 درصد کاهش دهد.
اپل پيشتر هشدار داده بود که رکود اقتصادي جهان گريبان فروش تمام بخش هاي توليدي را خواهد گرفت و کارشناسان اين شرکت معتقدند با پشت سر گذاشتن رکود توليد ، فروش شرکت در ايام تعطيلات و سال 2009 به سطح مطلوب مي رسد.
کارشناسان در بررسي هايي که از بازار تلفن همراه انجام دادند با بيان اينکه فروش تلفن همراه در سال جاري در حال کاهش است اعلام کردند: با وجود اين، رقابت در ميان خريداران و کاربران  در طول تعطيلات سال جديد ميلادي همچنان در سطح بالايي خواهد ماند.
برخي کارشناسان براين باورند که به دليل وضعيت اقتصادي جهان و  کاهش رشد بازار تلفن همراه در فصل سوم 2008 ميلادي رشد اين بازار در سال 2009 نيز کاهش خواهد يافت، اما رقابت در بازار همچنان روبه  افزايش  خواهد بود.
134/162/14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =