بازارتلفن همراه در فرايند جهاني شدن دستخوش تغييرمي‌شود

موبنا –عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس گفت : بازارگوشي هاي تلفن همراه در فرايند جهاني شدن تحت تأثير يکديگر دستخوش تغيير مي‌شوند.

” علي مطهري ” رييس کميته ارتباطات مجلس در گفت و گو با خبرنگار موبنا گفت : جهاني شدن فرايند يكپارچگي اقتصادي در گذر شتابان زمان  است و به‌دليل همگرايي ساختارها و افزايش همكاري‌هاي اقتصادي در سطح بين‌الملل, تعامل گسترده‌اي را ميان افراد، نهادهاي اقتصادي و اجتماعي و دولت‌ها بوجود آورده است.
وي افزود : جهاني شدن ساختار بازار گوشي تلفن همراه در ايران  به شکل مثبتي تحت تأثير قرار خواهد گرفت  و  يافته‌هاي مطالعات  حاضر در سال‌هاي 1381 تا 1386 گوياي آن است که جهاني شدن از طريق  تجارت  تأثير مثبتي بر بازار گوشي هاي تلفن همراه دارد.
نماينده مردم شبستر درمجلس شوراي اسلامي اظهارداشت :  توسعه بازار گوشي تلفن همراه  از طريق افزايش درجه رقابت‌پذيري بين بنگاه‌هاي داخلي و خارجي ، ارتقاي کيفيت  توليد و نرخ رشد آن را به شکل مثبتي  تغيير مي‌دهد .
وي اعلام کرد : مسوولان اجرايي بايد بستر هاي جهاني شدن را براي اين کالا آماده کنند تا در صورتي که ايران به بازار جهاني راه پيدا کرد مشکلاتي در اين زمينه بوجود نيايد .
123/16/179

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 2 =