سرويس FindMe براي گوشي هاي سيمبيان ارايه شد

موبنا-سرويس FindMe براي گوشي هاي مجهز به سيمبيان S60 ارايه مي شود و اين سرويس به کاربران تلفن هاي همراه هوشمند سيمبيان اين امکان را مي دهد که در هر زمان و مکاني موقعيت و مکان ديگران را پيدا کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از پايگاه اينترنتي “اينتوموبايل”،با استفاده از اين سرويس که نوعي “فيس بوک” يا شبکه اجتماعي است کاربر مي تواند موقعيت دوست خود در خانه، محل کار و مکان هاي ديگر کنترل کند.
اضافه کردن اطلاعات ديگر مانند زيپ کد و کد پستي  به اين سرويس نيزامکان پذير است و کاربر مي تواند با استفاده از بخش “Go Dark” در اين سرويس موقعيت خود را از تمام کاربران ديگر پنهان کند.
در مورد قيمت اين سرويس اطلاعاتي منتشر نشده است.
آمار فروش موبايل هاي Symbian تا پايان سال 2003 به 6.7 ميليون دستگاه رسيد و در سال 2004 نيز با رشد بي سابقه فروش رشد 201 درصدي داشته است .
با فروش بالاي موبايل هاي Symbian هر روزه بر تعداد برنامه نويسان آن افزوده شده و نرم افزارهاي فوق العاده اي براي اين سيستم عامل طراحي مي شود بطوري که تا اواخر تابستان سال 2004 تعداد اين برنامه ها به سه هزار و254 مورد رسيد.
تا کنون بيش از 200 ميليون دستگاه تلفن همراه مجهز به سيمبيان به فروش رفته است که 77 ميليون آن مربوط به سال گذشته بوده است.
شرکت نرم افزاري Symbian براي اولين بار در ماه ژوئن سال 1998 به صورت کاملا مخفي و خصوصي براي کار روي سيستم موبايل ها در انگليس  تاسيس شد.
112/ 14 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هفت =