مزاحمان تلفني به ۶ ماه حبس محکوم مي شوند

“محمد رضا فتحعلي”  در گفت وگو با خبرنگار موبنا با اشاره  به  گسترش  روز افزون  فرآورده هاي  تکنولوژي  و علمي از قبيل  رايانه و تلفن گفت:  امروزه  سيم کارت بصورت  گسترده  در دسترس افراد  وجود داشته  و در فروشگاه هاي معتبر  و حتي  بعضي  دکه ها ومغازه هاي معمولي عرضه مي شود.وي در پاسخ به …

“محمد رضا فتحعلي”  در گفت وگو با خبرنگار موبنا با اشاره  به  گسترش  روز افزون  فرآورده هاي  تکنولوژي  و علمي از قبيل  رايانه و تلفن گفت:  امروزه  سيم کارت بصورت  گسترده  در دسترس افراد  وجود داشته  و در فروشگاه هاي معتبر  و حتي  بعضي  دکه ها ومغازه هاي معمولي عرضه مي شود.
وي در پاسخ به اين پرسش خريد و فروش سيم کارت تلفن همراه  براي افراد زير ۱۸ سال با منع قانوني  روبه رو نيست ، گفت:  بنظر  مي رسد  هيچ گونه منع قانوني  براي فروش سيم کارت به افراد زير ۱۸ سال در قوانين  کشور وجود نداشته باشد . اين گروه سني نيز مي توانند مطابق با سايرين ار اين وسيله ارتباطي استفاده کنند.
اين کارشناس  حقوقي  خاطر نشان کرد: هرگونه مزاحمت  افراد ازطريق  وسيله  مخابراتي  با ضمانت  اجراي قانوني  روبرو  شده بطوريکه  که در فصل  هجدهم  قانون  مجازات  اسلامي  و در باب  جرائم بر ضد  عفت  و اخلاق عمومي به صراحت درماده  641  قانون   درج شده است.
فتحعلي پوردر خصوص مزاحمت هاي  موبايلي گفت: هرگونه ايجاد مزاحمت  از قبيل  فرستادن SMS  با سوء  نيت ، تماس جهت  اذيت و اعمالي از اين قبيل  و با پيشرفت  مصاديق  آن از قبيل  ارسال  تصاوير  قبيح ومستهجن از طريق  پيامک SMS  يا MMS  نيز به عنوان  مزاحمت تلفني  تلقي مي شود و مقامات قضايي  آنرا  مشمول ماده  641 دانسته و بر اساس آن عمل  مي کنند.
وي تصريح کرد:  بر اساس قانون اصلاحي شرکت مخابرات  هر کس  وسيله مخابراتي  در اختيار  خود  را وسيله مزاحمت  ديگري قرار دهد  يا با عمد و سوء نيت ارتباط ديگري را مختل کند  براي بار اول  پس از کشف، ارتباط  تلفني او به  مدت يک هفته با اخطار  کتبي قطع  شده  و تجديد ارتباط نيز مستلزم  پرداخت  هزينه هاي  مربوطه خواهد شد.
وي ادامه داد: در صورت تکرار  براي بار دوم  پس از کشف  ارتباط  تلفني  مشترک   به مدت  3 ماه  با اخطار کتبي و درج سوابق مربوطه   قطع مي شود  و در نهايت  براي بار سوم شرکت،ارتباط تلفني  مشترک  را بطور  دائم  قطع  و اقدام  به جمع آوري  منصوبات  تلفني مي کند.  
   117/13

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا