ترک سل به کسب امتياز شبکه GSM بلاروس چشم دوخته است

موبنا-24/01/87 اپراتور ترک سل ترکيه اعلام کرد که قصد دارد در مزايده شبکه GSMاپراتور BeST بلاروس شرکت کند.

به گزارش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل از سايت”سلولارنيوز”،يکي از مقامات آگاه در اين باره گفت : اعلام آمادگي ترک سل براي شرکت در مزايده شبکه GSM پس از انتشار بيانيه اي از سوي  “الکساندر لوکاشنکف”رييس جمهوربلاروس صورت گرفته است.
رييس جمهوري بلاروس اعلام کرد که سازمان ارتباط از راه دوراين کشور قصد دارد شبکه GSM اپراتورمذکور خود را به ارزش 500ميليون ريال به مزايده بگذارد.
ترک سل قصد دارد در ادامه روند روبه رشد خود از فرصت هاي سرمايه گذاري موجود در منطقه استفاده کند و سهم خود را در بازار ارتباطات افزايش دهد.
ترک سل ضمن برشمردن امتيازات  فراواني که اين مزايده براي اين شرکت در بر خواهد داشت، اعلام کرد که  سهم زيادي از BeST بلاروس را با اين مزايده از آن خود مي کند.
به گزارش اين شرکت،سال گذشته تلکام اتريش با پرداخت 730ميليون يورو توانست 70درصد از سهم اين اپراتور را به دست آورد اما نتوانست سودي را که انتظار داشت با دارا بودن اين سهم به دست آورد.
تعداد کاربران تلفن همراه در بلاروس طبق آمار سال 2007ميلادي نزديک به هفت ميليون نفر و ضريب نفوذ تلفن همراه در اين کشور 72درصد اعلام شده است.
در اين کشور چهار اپراتور ارتباطي فعال وجود دارد که BeSTبا178هزارکاربر رتبه سوم را در بين اپراتورهاي اين کشور دارا مي باشد.
ترک سل با دارا بودن 33ميليون و 800هزار کاربر و ارايه سرويس هاي GPRS،GSMوEDGEرتبه اول را در بين سه اپراتور فعال در ترکيه به خود اختصاص داده است.
134/ 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهار =