مرکز تحقيقات گارتنر:

هنوز گوشي کاملا ويژه خانم ها طراحي نشده است

موبنا-23/01/87 مرکز تحقيقات گارتنر در گزارشي اعلام کرد که برخلاف ادعاي بخي شرکت ها هنوز هيچ گوشي تلفن همراه که صد در صد ويژه خانم ها باشد ، طراحي و توليد نشده است.

به گزارش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل از سايت”سلولارنيوز”،”مونيکا بوسو”يکي از محققان اين مرکز گفت:حدود 68درصد از جمعيت جهان را بانوان و بچه ها تشکيل مي دهند که مي توان استفاده هاي مفيدي را ازفناوري ارتباطي تلفن همراه براي آنها فراهم کرد.
وي افزود:  ولي متاسفانه ديده مي شود که قسمت اصلي طراحي هاي که روي گوشي هاي تلفن همراه اعمال مي شود مختص ويژگي ها و روحيات آقايان است در حالي که اين قشر تنها 32 درصد از جمعيت جهان را تشکيل مي دهند.
وي افزود:شرکت  هاي توليد کننده تلفن همراه بايد سياست هاي توليدي  خود را بر پايه جنسيت و تعداد کاربران تلفن همراه متمرکز کنند و تفاوت ها بين مصرف کنندگان خود را از لحاظ مونث و مذکر بودن نيزدر طراحي هاي خود لحاظ کنند.
بوسو گفت:با رشد  فناوري اطلاعات و تحول گام به گام اين صنعت به سمت قشر کارگر جوامع که بيشتر آنها را جوانان و خانم ها تشکيل مي دهند ،بهتر آن است که صنايع وابسته اين فناوري در قرن جديد، تحولي در ساختارها ،محيط و فرايند حرکتي خود انجام دهند.
وي سه عامل فرهنگ،نژاد و جنسيت را به عنوان عوامل اصلي تاثير گذار بر رشد اين صنعت تا سال 2018ميلادي عنوان کرد.
شرکت تحقيقاتي گارتنر در سال 1979 توسط “گيدئن گارتنر”در آمريکا بنيان گذاشته شد وفعاليت اصلي اين مرکر تحقيق و آناليز در زمينه فناوري هاي اتکنولوژيکي مي باشد.
تعداد کارمندان  اين مرکز تحقيقي حدود 2هزارو 150اعلام شده است.
134/14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =