چين و چالشهاي پيش روي صنعت تلفن همراه

موبنا- 23/01/87 تحقيقات نشان مي دهد که توليدکنندکان و شرکت هاي فعال در حوزه صنعت طراحي تلفن همراه چين با وجود افزايش رشد جهاني اين صنعت با چالش مواجه شده اند.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از سايت اينتوموبايل،در گزارشي که در زمينه صنعت طراحي تلفن همراه جهان منتشر شده است آمده :پيش بيني ها حاکي از آن است که اين صنعت در کل جهان با يک دوره رشد چشمگير و بسيار سريع به يک مرحله ثبات خواهد رسيد و سپس حرکتي کند را در پيش خواهد گرفت که منجر به کاهش سود اين صنعت خواهد شد.
در اين گزارش کشور چين به عنوان يکي ازکشورهاي پيشرو در اين صنعت نام برده شده و امده است که آمارها نشان مي دهد که رشد اين فناوري در فاصله سال هاي 2006 تا 2007 با کاهش 10درصدي مواجه بود ه و از 15درصد سال 2006به 5 درصد در سال 2007رسيده است.
اين آمارها همچنين حاکي از اين است که با توجه به بررسي ها انتظار مي رود که روند کاهش سود اين صنعت در سال جاري ادامه يافته و به حدود 3 درصد مي رسد.
ورود بيش از پيش توليد کنندگان بين المللي به بازار تلفن همراه چين و ناتواني طراحان تلفن همراه اين کشور در ارايه طرح هاي نوين دو دليل اصلي کاهش رشد اين صنعت است که در اين تحقيق به آن اشاره شده است.
يکي از محققان اين حوزه در چين معتقد است که استفاده از تراشه هاي MediaTekبراي ساخت تلفن همراه يکي ديگر از دلايلي است که صنعت تلفن همراه را در اين کشور با چالش روبه رو کرده است.
وي که نامش ذکر نشد، گفت:با وجود اين که بسياري از شرکت هاي چيني اقدام به توليد گوشي هايي  نسل سومي و هوشمند کرده اند اما با توجه به دلايل ذکر شده نتوانسته اند موفقيتي در اين عرصه به دست آورند.
وي گفت:سال گذشته تعداد تراشه هاي به کار رفته در گوشي هاي چيني 101 ميليون دستگاه بود که پيش بيني مي شود ميزان استفاده از اين تراشه ها در سال جاري به 122 ميليون و در سال 2009 به 142 ميليون دستگاه برسد.
تعداد کابران تلفن همراه چين درتا ماه اگوست 2007حدود 515ميليون نفر و ضريب نفوذ آن 39.01درصد اعلام شده است.
دو اپراتور معروف اين کشور “چاينا موبايل”و “چاينا يونيکام”است.
چين داراي  9ميليون و572هزارو900کيلومتر مربع مساحت، حدود يک ميليارد و 298ميليون و848هزارنفر جمعيت است و پايتخت آن پکن مي باشد
فروش تلفن همراه در اين کشور آسيايي در سال 2007ميلادي بين 130تا190ميليون بوده است.
135/ 14


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 5 =