استفاده از سرگرمي هاي موبايلي بشدت روبه افزايش است

موبنا-17/01/87 بررسي ها و تحقيقات نشان مي دهد که استفاده کاربران و مشترکين تلفن همراه از سرگرمي هاي موبايلي در سنين مختلف بويژه نوجوانان و جوانان در جهان بشدت روبه افزايش گذاشته است.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” ، آمار مراکز رسمي و تحقيقاتي حاکي از آن است که کاربران هم اکنون از تلفن همراه  شبيه دستگاه هاي بازي استفاده مي کنند به طوري که در سال 2006 ميلادي  38 درصد نوجوانان از تلفن همراه براي گوش دادن به موسيقي استفاده مي کردند که هم اکنون اين ميزان به 71 درصد رسيده است.
براساس اين آمار 80 درصد نوجوانان در کشورهايي چون سنگاپور، ايتاليا، استراليا، ژاپن و فنلاند و 78 درصد نوجوانان در انگلستان از دستگاه تلفن همراه  براي گوش دادن به موسيقي استفاده مي کنند.
70 درصد کاربران نيز اظهار داشته اند که از گوشي براي عکسبرداري و ويديو استفاده مي کنند که اين ميزان در سال 2006 ميلادي حدود 11 درصد بوده است.
هم اکنون 64 درصد کاربران تلفن همراه از بازي هاي موبايلي استفاده مي کنند در حالي که در سال 2006 حدود 51 درصد کاربران از اين کاربردها بهره مي برند و يک چهارم کاربران نوجوان از اين دستگاه ها براي اتصال به اينترنت و ايميل استفاده مي کنند.
ميزان استفاده از تلفن همراه در جهت ارسال پيام کوتاه در ميان نوجوانان از جذابيت خاصي برخوردار است به طوري که آمار نشان مي دهد که 88 درصد کاربران نوجوان از طريق پيام کوتاه با يکديگر ارتباط برقرار مي کنند.
135/14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + سیزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام