نگاهي به بازار سيم کارت در سالي که گذشت

موبنا- 17/01/87 ثبت نام سيم کارت هاي اعتباري دولتي در اوايل سال 86 که نظر بسياري از کاربران را به خود معطوف کرد منجر به خارج شدن ثبات نسبي قيمت سيم کارت در سال 86 شد.

به گزارش خبرنگار موبنا،اقدامات صورت گرفته از سوي شرکت ارتباطات سيار مبني بر واگذاري بدون محدوديت سيم کارت ها و عدم اعمال اين سياست در زمان مورد تعهد باعث شد تا قيمت سيم کارت اپراتور اول (0912) در ابتداي سالي که گذشت به طور چشمگيري افزايش يابد.
در همين حال با واگذاري سيم کارت هاي اعتباري همراه اول در  سه ماهه نخست سال 86 و مواجه شدن با استقبال اکثر کاربران، قيمت سيم کارت هاي دائمي اين اپراتور تا حدودي کاهش يافت.
اين سيم کارت ها از بدو ورود با قيمتي در حدود 500 هزار ريال در اختيار متقاضيان قرار گرفت بعد از مدتي در سطح بازار تهران کمياب شد و قيمت آن به مرز يک ميليون ريال هم رسيد.
بر اساس اين گزارش سيم کارت هاي دائمي همراه اول تا اواخر بهمن ماه سال 86 با نوسان قيمت اندک خريد و فروش مي شد.
اما در آخرين ماه سال 86 با اعلام واگذاري سيم کارت هاي 120 هزار توماني شرکت ارتباطات سيار پس از خصوصي سازي، قيمت اکثر کدهاي همراه اول به طور چشمگيري کاهش يافت.
به همين دليل سيل عظيمي از مشترکان همراه اول براي فروش سيم کارت هاي خود روانه بازار شدند که اين امر نيز يکي ديگر از دلايل تعديل قيمت اين نوع سيم کارت ها بود.
در آخرين روزهاي سال 86 سيم کارت کارکرده کد”1″ تا سقف پنج ميليون و 800 هزار ريال به فروش رسيد.
در همين حال سيم کارت صفر کد “2” به بهاي پنج ميليون و 800 هزار  ريال و کارکرده آن به مبلغ چهار ميليون و 150 هزار ريال به فروش رسيد.
سيم کارت  صفر کدهاي  “3”،”4″،”5″،”6″،”7″ و “8” به ترتيب با مبلغ چهار ميليون و 500 هزار ريال، سه ميليون و 600 هزار ريال، سه ميليون و 600هزار ريال،سه ميليون و 500هزار ريال، سه ميليون و 400 هزار ريال و سه ميليون و 100 هزار ريال در  پنج منطقه شمال، جنوب، شرق، غرب و مرکز تهران  به فروش رسيد.
همچنين سيم کارت کارکرده کدهاي فوق سه ميليون و 600 هزار ريال، سه ميليون و 100هزار ريال، سه ميليون و 200 هزار ريال، سه ميليون و 100 هزار ريال، سه ميليون ريال و دو ميليون و 650 هزار ريال  به فروش رسيد.
اپراتور دوم(ايرانسل) نيز در سالي که گذشت براي فروش بهتر  در جشنواره پاييزي خود بهاي سيم کارت هاي دائمي و اعتباري را به نصف قيمت عرضه شده آن کاهش داد.
به اين ترتيب سيم کارت هاي دائمي ايرانسل به بهاي 750 هزار ريال و سيم کارت هاي اعتباري آن به بهاي  150 هزار ريال در بازار توزيع شد.
در سالي که گذشت بازار  سيم کارت تاليا نيز به آرامي سپري شد و سيم کارت هاي اين شرکت بدون نوسان قيمت با بهاي 450 هزار ريال
در بازار سيم کارت تهران توزيع شد.
129/13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 3 =