مهم ترين اقدامات مخابراتي هفته پنجاه و يکم سال جاري

موبنا-27/12/86 ارتباط رساني از طريق سايت GSM-WLL و واگذاري تلفن خانگي به روستاهاي کشور و نيز راه اندازي دفاتر ICT روستايي مهمترين رخداد مخابراتي هفته پنجاه و يکم به شمار مي‌روند.

به گزارش موبنا روابط عمومي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات جزئيات مهمترين اقدام‌هاي شرکت‌هاي مخابرات استاني را در اين هفته اعلام کرد.
بر اساس اين گزارش در استان آذربايجان‌شرقي با بهره‌برداري از تلفن‌هاي خانگي 25 روستا ، تعداد روستاهايي که از تلفن خانگي بهره‌مند شدند به 2 هزار و 331 روستا رسيد.
در استان اردبيل در هفته گذشته، ارتباط دهي و واگذاري تلفن خانگي به روستاهاي الماس کندي و پيرالوان از توابع شهرستان اردبيل و روستاهاي تک بلاغ و وکيل‌آباد از توابع شهرستان نير انجام شد.
در اين هفته در استان اصفهان پروژه تلفن همراه روستايي از طريق WLL-GSM در گنجگان سميرم با مجموع منصوبه 900 شماره راه‌اندازي شد.
همچنين 19 پروژه تلفن همراه BTS باند (1800) و (900) در اصفهان (12 پروژه)، توابع اصفهان (3 پروژه)، شهرضا ، فلاورجان، گلپايگان و نجف‌آباد هرکدام يک پروژه راه‌اندازي شد.
در استان بوشهر نيز دفتر ICT روستايي ايل‌شهر راه‌اندازي شد.
در استان چهارمحال و بختياري 200 مدرسه در شهرستان‌هاي استان از طريق اينترانت به شبکه رشد متصل شدند.
همچنين در استان خراسان جنوبي سايت GSM-WLL روستايي علي‌آباد چاه شند از توابع نهبندان نصب و راه‌اندازي شد و روستاهاي تلمبه نصرت، چاه موسي بومدي از نهبندان و توتک از سربيشه داراي تلفن خانگي شدند.
در استان خراسان رضوي در سطح استان تلفن پنج روستاي بايي، سرخ سرا، فري‌آباد، هفت سويي (از توابع تايباد) و سنگ کليدر سبزوار از طريق WLL-GSM و روستاي باغ خيرات سبزوار با سوئيچ پارستل 256 شماره راه‌اندازي شد.
همچنين BTS هاي بيهق سبزوار در باند 1800، چشام و مزينان سبزوار و نسر تربت‌حيدريه در باند 900 راه‌اندازي شد.
در استان سمنان درصد موفقيت ارتباطات وارده به استان از ساير SC/PCها به ميزان 74/7 ، درصد موفقيت ارتباطات صادره از استان به ساير SC/PCها به ميزان 05/2، درصد موفقيت‌ ارتباطات صادره به LX ها به ميزان 27/1 و درصد موفقيت ارتباطات صادره به MSCها به ميزان 73/1 بهبود يافت.
در استان کردستان به متقاضيان روستاهاي سوتپه، نشور سفلي، يوزباش کندي، علي‌آباد کرفتو، قمچيان، دولت‌آباد، رحمت‌آباد، تهمورث سيم‌کارت WLL واگذار شد.
در استان کرمانشاه نيز در هفته پنجاهم ، شش سايت GSM روستايي در قيسوند، کميجه (هرسين)، سايت‌هاي ملک‌آباد، کهتر، نورآباد(سنقرکليايي)، سايت کلاوه (روانسر) راه‌اندازي شد؛ همچنين، 28 روستا داراي ارتباط تلفن خانگي شدند.
127/13

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =