دولت پاکستان :

اپراتورها بايد 5/0درصد درآمد خود را به سازمان توسعه مخابرات بدهند

موبنا- 26/12/86 دولت پاکستان اعلام کرد که اپراتورها و شرکت هاي داراي مجوز فعاليت مخابراتي بايد 5/0 درصد درآمد ناخالص خود را به سازمان سرمايه گذاري تحقيق و توسعه تخصيص دهند.

به گزارش گروه اخبار خارجي موبنا به نقل از سايت “ديلي تايمز”،اپراتورهاي تلفن همراه نيز استفاده از اعتبارات سازمان تحقيق و توسعه وزارت تکنولوژي اطلاعات براي اجراي پروژه هاي تحقيق و توسعه مخابرات حق خود مي دانند.
اپراتورها پيشنهاد دادند که اعتبارات سرمايه گذاري ها ي تحقيق و توسعه (R&D) بايد درتوسعه صنعت تکنولوژي اطلاعات و ارتباطات پاکستان هزينه شود.
طبق آمار منتشرشده در وب سايت  وزارت مخابرات و اطلاعات پاکستان، R&D تا کنون 24/1 ميليارد روپيه در آمد زا  بوده است.
وزارت اطلاعات و تکنولوژي پاکستان  با اجراي 31 پروژه در سال 2007 تا 2008 موافقت کرد که 13 پروژه مربوط به تحقيق و توسعه بود.
مقامات شرکت هاي مختلف تلفن همراه گفته اند که شرکت هاي ICT تنها شرکت کنندگان پروژههاي  R&D هستند بنابراين بايد مستقيم ًحق برخوداري از مزاياي آن را داشته باشند.
آنها افزودند که اگر دولت بخواهد اين سرمايه ها را در پروژه هاي ديگري به غير از تحقيق و توسعه استفاده کند بايد با اپراتورهاي مشورت کند.
يکي از سخنگويان رسمي اپراتورها گفت: منابع سرمايه اي براي پروژه هاي توسعه اي خارج از بخش ICT بايد به خوبي تعريف شده باشند و ما قوياً از هزينه وجوه تحقيق و توسعه فقط در پروژه هاي ICT حمايت مي کنيم.
“قسيم شيخ” مدير اجرايي و تحقيق و توسعه National ICT گفت ، پروژه هاي تحقيق و توسعه به بالاترين سطح مهارت هاي فني و توسعه منابع انساني نياز دارند، بنابراين شرکت بيشترين مبلغ را براي اين پروژه خاص اختصاص داده است.
وي افزود: شرکت همچنين با 13 پروژه تحقيق و توسعه با اعتباري بالغ بر 189 ميليون روپيه موافقت کرده است  و 25 پروژه تحقيقاتي و توسعه با تقاضاي سرمايه کلي 400 ميليون روپيه در دست بررسي است.
113/ 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام