پليس "ولز" :

استفاده کنندگان ازموبايل در حين رانندگي به دوسال زندان محکوم مي شوند

موبنا-23/12/86 پليس ناحيه ولز انگلستان به رانندگان هشدار داد که در صورت استفاده از تلفن همراه در حين رانندگي به دو سال زندان محکوم خواهند شد.

به گزارش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل از سايت”سلولارنيوز”،پليس ويلز اعلام کرد:تحقيقات نشان مي دهد سرعت عکس العمل و کنترل خودرو از سوي افرادي که در هنگام رانندگي از تلفن همراه استفاده مي کنند، بسيار کمتر از رانندگان ديگر است.
“کارل توماس”يکي از مقامات پليس ولز در اين باره گفت: تمام تلاش خود را به منظور مبارزه با اين مشکل و کاهش خطرات آن به کار گرفته ايم.
وي افزود:رانندگي احتياج به مهارت کافي و تمرکز زياد دارد اما متاسفانه بسياري از رانندگان به اين موضوع توجهي نشان نمي دهند و براستفاده از تلفن همراه پافشاري مي کنند.
توماس گفت: آمارها نشان مي دهد در سال 2007 ميلادي تعداد 2هزارو 600نفر در اين کشور به خاطر استفاده از تلفن همراه جريمه شده اند.
ولز يکي از نواحي بريتانيا داراي  20هزار و 758 کيلومتر مربع مساحت و حدود سه ميليون نفر جمعيت بوده و مرکز آن “کارديف”است.
تعداد کل کاربران تلفن همراه در بريتانياي کبير 77ميليون و335هزار نفر و ضريب نفوذ تلفن همراه در اين منطقه 127.6درصد اعلام شده است.
در اين منطقه 11 اپراتور ارتباطي فعاليت مي کنند که از اين تعداد 6 اپراتور ارايه دهنده سرويس هاي شبکه مجازي تلفن همراه هستند.
134/ 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 1 =