اخطاربانک دولتي آلمان :

نوکيا بايد 92ميليون دلار يارانه دريافتي از برلين را بازگرداند

موبنا- 22/12/86 بانک دولتي "ان آر و" NRW.Bank از شرکت فنلاندي نوکيا خواست که 92 ميليون دلار يارانه دريافتي را به دولت آلمان برگرداند.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از سايت اينترنتي “موبايل واک” ، شرکت فنلاندي نوکيا اخيرا کارخانه توليد گوشي هاي تلفن همراه خود را درشهر بوخوم آلمان  به بهانه اين که ميزان دستمزد کارکنان آلماني زياد بوده و توليد گوشي هاي نوکيا دراين کارخانه مقرون به صرفه نيست، تعطيل کرده است.
اين اقدام شرکت نوکيا ، خشم  مردم ، کارگران  وانتقاد مقامات دولتي آلمان را برانگيخته است.
بانک دولتي NRW.Bank در همين ارتباط ، از شرکت نوکيا خواسته است تا ميزان يارانه پرداخت شده از سال 1998 ميلادي به اين شرکت توسط دولت آلمان را به اين بانک برگرداند.
دولت آلمان تنها در سال هاي 1999 و 1998 ميلادي  63 ميليون دلار يارانه به شرکت نوکيا به منظورتوليد گوشي هاي تلفن همراه اين شرکت در کارخانه بوخوم پرداخت کرده است.
با تعطيلي اين کارخانه 2هزار و 300 کارگر آلماني بيکار شدند و آلمان مدعي است شرکت نوکيا تاکنون درخواست بازگرداندن يارانه پرداختي را اجابت نکرده است.
شرکت نوکيا در سال 1865 در فنلاند تاسيس شده و دفاتر مرکزي آن درشهر “اسپو”
Espoo (فنلاند) قراردارند.
اين شرکت درزمينه صنعت ارتباط از راه دور و توليد کالاهايي از قبيل گوشي هاي تلفن همراه ، کامپيوتر  ، نرم افزار و سرويس شبکه فعاليت دارد.
درآمد اين شرکت درسال 2007 ميلادي بيش از 51 ميليارد و 58 ميليون يورو و سود خالص آن 7 ميليارد و 205 ميليون يورو اعلام شده است.
تعداد کارکنان اين شرکت تا 31 دسامبر سال 2007 ميلادي 112 هزار و 262 نفر گزارش شده است.
131/ 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهار =