سقوط گام به گام شرکت آمريکايي موتورولا در بازار تلفن همراه

موبنا-22/12/86 روند نزولي موتورولا توليد کننده آمريکايي تلفن همراه در بازارهمچنان ادامه دارد و پيش بيني ها حاکي از آن است که اين شرکت با توجه به ورود پرقدرت ديگر رقبا بازهم موقعيت خود را در بازار از دست خواهد داد.

به گزارش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل از سايت”سلولارنيوز”،در گزارشي که در اين باره منتشر شده آمده است : نوکيا سازنده فنلاندي تلفن همراه همچنان با دارا بودن 40درصد از سهم بازار جهاني تلفن همراه تسلط خود براين بازار را حفظ کرده است و بعد از آن رقيب موتورولا  يعني سامسونگ قراردارد که توانست تابستان گذشته جاي اين توليد کننده آمريکايي را در جدول رده بندي برترين توليد کنندگان تلفن همراه جهان به خود اختصاص دهد.
در اين گزارش آمده است که اگرروند نزولي  موتورولا همچنان ادامه پيدا کند و کاهش فروش ساليانه آن به 27درصد برسد، اين توليد کننده آمريکايي در آينده اي نزديک از رتبه سوم به مقام پنجم جدول پنج توليد کننده برتر جهان سقوط خواهد کرد.
يکي از مقامات آگاه در اين باره گفت: براي اولين بار از زمان فعاليت موتورولا شاهد مبادله کمتر از 10دلار هر سهم اين شرکت در بازار بورس هستيم.
وي افزود: اين شرکت در سال 2007 ميلادي حدود 159ميليون دستگاه گوشي تلفن همراه فروخت که نسبت به سال 2006ميلادي که 217ميليون دستگاه بوده ،  کاهش چشمگيري داشته است.
موتورولا درسال 1928در آمريکا تاسيس شده و دفتر مرکزي آن در “شاومبورگ ” 
در ايالت ايلينويزاست.
اين شرکت در زمينه صنعت ارتباط از راه دور ، توليد ميکروپروسسور، تلفن همراه،راديو هاي دوطرفه و سيستم شبکه فعاليت مي کند و 66هزار کارمند دارد.
شرکت نوکيا در سال 1865 در فنلاند تاسيس شده و دفتر مرکزي آن درشهر “اسپو”
Espoo (فنلاند) قراردارند.
اين شرکت درزمينه صنعت ارتباط از راه دور و توليد کالاهايي از قبيل گوشي هاي تلفن همراه ، کامپيوتر  ، نرم افزار و سرويس شبکه فعاليت دارد.
درآمد اين شرکت درسال 2007 ميلادي  بيش از 51ميليارد و 58 ميليون يورو و سود خالص آن 7 ميليارد و 205 ميليون يورو اعلام شده است.
تعداد کارکنان اين شرکت تا 31 دسامبر سال 2007 ميلادي 112 هزار و 262 نفر گزارش شده است.
سامسونگ شرکت بزرگ تجهيزات و وسايل الکترونيکي و الکتريکي است که از شرکت هاي زيادي تشکيل شده است .سه شرکت عمده سامسونگ”سامسونگ الکترونيک”،”سامسونگ هوي اينداستري”و “سامسونگ اينجينيرينگ و کانستراکشن”مي باشد که به دليل اين سه شرکت به ان “تري استار”نيز مي گويند.
سامسونگ در حال حاضر رتبه دوم شرکت هاي توليد کننده توليد گوشي جهان را به دست آورده است و مدير عامل اين شرکت “لي کن هي”سومين پسر “لي بيونگ چول”مي باشد.
134/14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 4 =