تا سال 2012:

گستره سرويسهاي واي فاي شهري به بيش از 30هزار مايل مربع خواهد رسيد

موبنا-21/12/86 موسسه تحقيقاتي ABIدر گزارشي اعلام کرد ميزان گستره سرويس هاي واي فاي شهري تا سال 2012 به بيش از 30هزار مايل مربع خواهد رسيد.

به گزارش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل از سايت”سلولارنيوز”،ABIبا بيان اينکه در سال 2004محدود ه سرويس هاي واي فاي شهري تنها 520مايل مربع بود گفت پيش بيني مي شود اين ميزان تا چهار سال آينده 60برابر شود.
اين مرکز در گزارش خود آورده است که آمريکا در بازار اين فناوري پيشتاز است و بعد از آن کشورهاي کانادا،ژاپن،کره جنوبي و اروپاي غربي سرمايه گذاري عظيمي براي گسترش زيربناها و کاربردها واي فاي شهري در پيش گرفته اند.
در گزارش ABIآمده است: آمريکاي شمالي درقاره آمريکا در زمينه ارايه واي فاي شهري پيشتاز مي باشد  و دراروپا تمايل استفاده از کاربردهاي تلفن همراه بيش از PC است.
شرايط بازارآسيا بسيار متفاوت است اما بيشتر کشورها روند روبه پيشرفت را در پيش گرفته اند.
به عنوان نمونه کره جنوبي با ارايه فناوري نوين و استفاده از آخرين ابزار به کارگيري اين سرويس در بازار اين منطقه پيشتاز است.
در کشورهاي در حال توسعه تمايل براي ارايه اين سرويس بالا است ولي هزينه زياد زيربناها و تجهيزات اين سرويس به عنوان يکي از عوامل بازدارنده در اين منطقه به شمار مي آيد.
“استن اسکات”مدير عامل ABI از ويژگي هاي اين سرويس مي توان به  قابليت برگشت سرمايه ،جلوگيري از حملات تروريستي ، کاهش جرايم عمومي ،بهبود روند ترافيک خيابان ها و افزايش صنعت گردشگري اشاره کرد.
مرکز تحقيقاتي ABI Researchريسرچ در دهه 90در نيويورک آمريکا پايه ريزي شد و روي انقلاب فناوري،سرويس ها وزيربناي تکنولوژي هاي روز واستراتژي بازار تحقيق مي کند.  
134/ /  14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام