400 ويروس براي تلفن همراه شناسايي شد

موبنا- 18/12/86 تحقيقات نشان داده که 400 ويروس موبايلي در سراسر دنيا براي گوشي هاي تلفن همراه شناسايي شده است و به اين ترتيب همه گوشي هاي داراي بلوتوث در معرض آلوده شدن ويروس هستند.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از سايت سيفاي دات کام، بيشتر مردم وضعيت بحراني را هنگامي درک مي کنند که اين مشکلات بروز مي کند و اطلاعات گوشي از دست رفته است.
حدود سه چهارم کاربران به قدر کافي ماهر نيستند که در مواقع ضروري بروز چنين ويروس هايي را پيش بيني کنند.
در واقع 86 درصد کاربران تلفن همراه از وجود نرم افزار امنيتي براي گوشي تلفن همراه شان آگاهند و مي دانند که اين بد افزارها از طريق بلوتوث پراکنده مي شود اما به هشدارهاي امنيتي توجه نمي کنند.
تحقيقات نشان داده که يکهزار و 169 کاربر در محدود سني 20 تا 40 سال در کشورهايي چون آمريکا، کانادا، انگليس، فرانسه و آلمان با اين ويروس ها دست و پنجه نرم مي کنند.
در ميان آمريکايي ها و اروپاييان کاربراني که از طريق تلفن همراه به اينترنت دسترسي دارند و کساني که نرم افزارهاي امنيتي روي دستگاه تلفن همراه شان نصب کرده اند، تنها 21 درصد آنها به هشدارهاي امنيتي در باره اتصالات بلوتوث توجه  و 15 درصد به هشدارهاي WiFi توجه مي کنند.
اغلب کاربران تصور مي کنند که اين وظيفه ارايه دهندگان سرويس هاي تلفن همراه است که نرم افزارهاي امنيتي روي تلفن همراه نصب کنند.
ويروس هاي کامپيوتري به سرعت پراکنده شده و هر روز در حال افزايش هستند و ويروس هاي موبايلي هنوز تعدادشان اندک است اما با اين وجود هکرها بر روي کاربردهاي نرم افزارهاي جاسوسي روي تلفن همراه کار مي کنند.
چنين کاربردهايي اين امکان را به وجود مي آورد که آنها به همه عملکردهايي تلفن همچون ضبط صداي مکالمه، دسترسي به پيام و گوش دادن به مکالمات دسترسي داشته باشند.
تحقيقات نشان داده که تعداد کمي از گوشي هاي هوشمند حاوي نرم افزارهاي امنيتي هستند.
135/ 14 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام