يک دادگاه انگليس نوکيا را از اتهامات کوالکام تبرئه کرد

موبنا- 15/12/86 شرکت نوکيا اعلام کرد : دادگاه انگليس روز دوشنبه با بررسي شکايت کوالکام نوکيا را از اتهامات وارده تبرئه کرد.

به گزار ش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل از سايت”ماني.سي ان ان” ،دادگاه انگليس اعلام کرد ، دربررسي ها مشخص شد که تمام ادعاهاي بخش فناوري GSMکوالکام بر ضد توليد کننده فنلاندي تلفن همراه بي اساس است و نوکيا هيچ مسووليتي در قبال پرداخت خسارت به اين بخش از شرکت کوالکام ندارد.
“لوکرن”قاضي اين دادگاه  گفت: در 12دسامبر سال 2007ميلادي کوالکام دادخواستي را عليه نوکيا تنظيم کرد مبني بر اين که اين توليد کننده گوشي با نقض قرارداد دوجانبه  در زمينه ارايه ابزارهاي مبتني بر فناوري GSM خسارات زيادي به اين توليد کننده چيپ ست  آمريکايي وارد آورده و بايد تاوان آن را بپردازد.
 مرکز تحقيق و توسعه ارتباطات مخابراتي بي سيم آمريکا درآمد شرکت آمريکايي Qualcomm يکي از بزرگ ترين توليدکنندگان تجهيزات ميکرو جهان را در فصل اول سال2008 ميلادي 2.4ميليارد دلار برآورد کرده است.
اين مرکز در گزارش خود آورده است : درآمد اين شرکت در فصل اول سال 2007ميلادي 2/2ميليارد دلار بوده است.
اين شرکت همچنين انتظار دارد که حدود95 ميليونCDMA را در کل بازارهاي جهاني عرضه کند و سال جاري درآمدي در حدود 211ميليون دلار در فصل اول به دست آورد.
“پول اي جاکوبز”مدير کوالکام گفت که در حال حاضر تقاضا براي دستگاههاي مجهز به سرويس CDMAروز به روز در حال افزايش است وکوالکام با تمام امکانات در صدد ارتقاي چيپ ست هاي CDMA است.
شرکت نوکيا در سال 1865 در فنلاند تاسيس شده و دفتر مرکزي آن درشهر “اسپو”
Espoo (فنلاند) قراردارد.
اين شرکت درزمينه صنعت ارتباط از راه دور و توليد کالاهايي از قبيل گوشي هاي تلفن همراه ، کامپيوتر  ، نرم افزار و سرويس شبکه فعاليت دارد.
درآمد اين شرکت درسال 2007 ميلادي  بيش از51 ميليارد و 58 ميليون يورو و سود خالص آن 7 ميليارد و 205 ميليون يورو اعلام شده است.
تعداد کارکنان اين شرکت تا 31 دسامبر سال 2007 ميلادي 112 هزار و 262 نفر گزارش شده است.
134/14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام