ووداکام و نوکيا زيمنس قرار داد مي بندند

موبنا-14/12/86 ووداکام، اپراتور آفريقاي با شبکه هاي نوکيا زيمنس براي ارايه سرويس به مناطق روستا تانزانيا قرار داد مي بندد.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از سايت نيشن مديا، به امضاي اين قرارد اد که مقدمات آن کاملا فراهم شده است ، مناطق دور افتاده و کم درآمد نيز از سرويس شبکه تلفن همراه استفاده مي کنند وبا هزينه کمتر از اين سرويس ها بهره مي برند.
آزمايش شبکه ارتباطي روستايي  اولين بار در آفريقا مورد آزمايش قرار گرفت و سرويس هاي پيام کوتاه و صوت نيز در دست آزمايش است.
 در اجراي اين پروژه  از شبکه هاي زنده و ارتباطات ماهواره اي  استفاده خواهد شد و ووداکام  از اين طريق قصد دارد که مناطق دور افتاده را با شبکه ماهواره اي  سرويس دهي کند.
اين طرح ووداکام، تانزانيا را براي معرفي مدل هاي تجاري جديد آماده مي کند و اجازه مي دهد کاربران روستايي و دور افتاده که تا به حال به شبکه هاي تلفن همراه دسترسي نداشته اند، به اين شبکه وصل شوند.
مدير اجرايي ووداکام تانزانيا گفت که نوکيا زيمنس شرق آفريقا را براي بازارهاي نوظهور انتخاب کرده است. 
ووداکام شعبه آفريقاي جنوبي 38.7ميليون کاربر تلفن همراه دارد و ضريب نفوذ آن حدود 86 درصد مي باشد و تنها اپراتوري اين کشور محسوب مي شود که  شبکه نسل سوم(3G) ارايه مي دهد.
در اين کشور دو اپراتور ديگرMTN وCellc  فعال هستند که ووداکام رتبه اول را در ميان ديگر رقباي دارد.
135/14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 4 =