اپراتورها دربازار تلفن همراه هند جولان مي دهند

موبنا-12/12/86 اپراتور هاي تلفن همراه در هند در پي يافتن راهي براي حضور فعال ، کسب در آمد بيشترو ربودن گوي سبقت از يکديگر رقابت سختي را آغاز کرده اند.

به گزارش گروه اخبار خارجي”موبنا”به نقل از سايت “سلولارنيوز”،در گزارشي که در همين زمينه منتشر شده است امده :با وجود رقابت شديدي که براي کسب مجوز شبکه ارتباطي بازار ارتباطات اين کشورچيره شده است، بعيد به نظر مي رسد که شرکت هاي تازه وارد بتوانند عرضه اندام کنند.
در اين گزارش آمده است که اپراتور وودافون انگليس در سال 2007 تسلط کاملي بر بازار هند داشته است و در حال حاضر اپراتور آمريکاييAT&T و شرکت روسي “اي. اف. کا سيستما” وابسته به اپراتور تلفن همراه “تلسيستمز”و چند شرکت ديگر حضور فغالي در بازار دومين کشور پرجمعيت جهان پيدا کردند.
در اين گزارش آمده است :شرکت هاي نامبرده علاوه بر رقابتي که بين خودشان براي کسب مجوز وجود دارد، مجبور هستند با اپراتورهاي ارتباطي هند مانند “بهاراتي اير تل”نيز مبارزه کنند.
“شيو بخشي”يکي از مقامات آگاه در اين باره گفت: اپراتورها بدون کسب اين مجوز، نمي توانند سرويس هاي خود را در اين کشور به فروش برسانند.
وي افزود:تقاضا براي ورود به بازار هند ازآنجا نشات مي گيرد که پتانسيل رشد در اين کشور پرجمعيت بسيار بالا است و آمارها نشان مي دهد که بيش از 250ميليون نفراز جمعيت يک ميليارد و 140ميليوني اين کشور کاربر تلفن همراه هستند.
بخشي گفت: طبق خبرهاي منتشر شده با يک انقلاب اقتصادي که در اين کشور به وجود آمد بازار ارتباطات هند توانست در عرض يک ماه 6ميليون کاربر به شبکه ارتباطي خود اضافه کند.
اين مقام اگاه در ادامه ضمن اشاره به  نياز اين کشور به شبکه هاي ارتباطي بي سيم خاطر نشان کرد ،يکي از اهداف هند ارايه سرويس هاي تلفن همراه به تمام اقشار مردم و تمامي نواحي اين کشور است.
 وي گفت:سازمان هاي رگولاتوري پيش بيني مي کنند تا سال2011حدود 550ميليون نفراز جمعيت اين کشور کاربر تلفن همراه شوند.
بخشي گفت :ميانگين درآمد ماهيانه اي که اپراتور ها از هر کاربر سرويس بي سيم، در هند به دست مي آورند تنها 7دلار مي باشد که در مقايسه با کشورهاي ثروتمند رقم بسيار پاييني است.
وي گفت:با اين وجود آمارها نشان مي دهد استفاده از سرويس هايي چون دانلود موزيک،پيام کوتاه و ديگر سرويس هاي اطلاعاتي بي سيم در اين کشور در حال افزايش است.
 بخشي افزود: اپراتورها براي ورود به بازار هند بايد سياست هاي خود را با سياست هزينه پاييني که اپراتورهاي اين کشور در پيش گرفته اند، وفق دهند.
ضريب نفوذ تلفن همراه در هند 19.95درصد اعلام شده است.
اين کشور12اپراتور فعال دارد که بهاراتي اير تل رتبه اول را در بين اپراتورهاي اين کشور دارا مي باشد.
فروش تلفن همراه در سال 2007 ميلادي به 90 ميليون دستگاه رسيد که نسبت به  سال 2006ميلادي دوبرابر شده است.
134/ 14

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 14 =

دنبال کنید @ اینستاگرام