معاون وزير ارتباطات :

افزايش تعرفه پيام کوتاه لاتين تعادل درآمد و هزينه اپراتور اول را به دنبال دارد

موبنا-07/12/86 معاون وزير ارتباطات گفت:سياست وزارت ارتباطات در کاهش تعرفه پيام کوتاه فارسي و افزايش تعرفه پيامک لاتين،تعادل درآمد و هزينه شرکت ارتباطات سيار را در پي خواهد داشت.

صمد مومن بالله در گفت و گو با خبرنگار موبنا اظهار داشت:به نظر مي رسد تغيير در تعرفه هاي پيامک لاتين و فارسي به دليل جلوگيري از تغيير معادلات بودجه پيش بيني شده است.
به گفته وي وزارت ارتباطات با افزايش تعرفه پيامک لاتين و کاهش تعرفه فارسي نه تنها معادلات مالي و درآمدي مخابرات را تغيير نمي دهد بلکه در جهت خواسته مسئولان نظام نيز اصلاحاتي انجام داده است .
مومن بالله افزود:درست است که افزايش تعرفه بر اساس ماده” 3 “ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي کشور برخلاف قانون است اما برخي سياست ها مانند کاهش تعرفه پيامک فارسي که با هدف حمايت و رواج خط و زبان فارسي در محيط ديجيتال انجام مي پذيرد از اين امر مستثني است.
معاون حقوقي و پارلماني وزارت ارتباطات با تاکيد بر اينکه در قانون بودجه  سال 87  افزايش  مبلغ تعرفه پيامک پيش بيني نشده است يادآور شد:به طور قطع در بودجه سال 87 رقمي از محل درآمد پيام کوتاه تلفن همراه ديده شده است اما چنانچه بخواهيم تعرفه پيامک فارسي را کاهش دهيم براي جلوگيري از کاهش اين درآمد ،تعرفه پيامک لاتين افزايش پيدا مي کند.
وي ادامه داد:با افزايش تعرفه پيام کوتاه لاتين و نيز کاهش تعرفه پيامک فارسي درآمد شرکت ارتباطات سيار به نقطه سر به سر قبل خواهد رسيد.
پيش از اين عضو کميته مخابرات مجلس افزايش تعرفه پيامک لاتين را حتي به منظور  حمايت از خط و زبان فارسي بر اساس ماده” 3 “ قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي کشور برخلاف قانون دانست. به گفته ” سيد احمد بزرگيان “در شرايط فعلي تعرفه 142 ريالي پيام کوتاه لاتين  گران بوده و صد ريال بالاتر از مبلغ  مناسب خود  به کاربران ارائه مي شود و وزارت ارتباطات  بايد در اين خصوص پاسخگو باشد.
اوايل هفته جاري وزير ارتباطات از تصويب نرخ پيامک فارسي با قيمت 89 ريال بر اساس مصوبه هيات دولت و به منظور فرهنگ سازي و بسط و گسترش خط و زبان فارسي خبر داد.
بر اساس مصوبه دولت پس از تيرماه سال 87، تعرفه پيامک‌هايي که به صورت لاتين ارسال مي‌شود 222 ريال محاسبه خواهد شد.
قيمت کنوني ارسال هر پيام کوتاه 142 ريال است.
128/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =