مدير کل روابط عمومي شرکت مخابرات ايران:

افزايش تعرفه پيام کوتاه لاتين در جهت خواسته سازمان بازرسي بوده است

موبنا- 05/12/86 مدير کل روابط عمومي شرکت مخابرات ايران با تاکيد بر لزوم حمايت از خط و زبان فارسي در حوزه تلفن همراه گفت: افزايش تعرفه ارسال پيامک هاي لاتين در جهت خواسته سازمان بازرسي بوده است.

داوود زارعيان در گفت وگو با خبرنگار موبنا در پاسخ به اين که به رغم اظهار  سازمان بازرسي کل کشور مبني بر ناعادلانه بودن نرخ تعرفه پيامک ، چرا تعرفه ارسال پيام کوتاه لاتين  از تير ماه سال  آتي به 222 ريال  افزايش مي يابد اظهار داشت:افزايش نرخ  پيامک تنها به منظور  رواج  ارسال پيام کوتاه فارسي  صورت گرفته است.                     وي ادامه داد:کار گروه هايي  در شرکت مخابرات ايران و  شرکت ارتباطات سيار  براي  استفاده و ارسال پيام کوتاه فارسي تشکيل  شده و در حال بررسي و مطالعات لازم  روي اين  پروژه  هستند.
اين مقام مسئول خاطر نشان کرد:وزارت ارتباطات با افزايش تعرفه ارسال پيام کوتاه لاتين  تعرفه ارسال پيامک  فارسي را با نرخ 89 ريال  تصويب  کرده که از اين طريق نوعي تعادل  در استفاده از اين سرويس ايجاد شود.
دکتر زارعيان با بيان اينکه بسياري از کشورها  براي حمايت از خط و زبان بومي خود از مکانيزم هاي اين چنيني استفاده مي کنند، گفت:اين مسئله يک روال کاملا عادي است که براي ساير کالاها و خدمات اقتصادي توليدي در کشور نيز مورد استفاده قرار مي گيرد. 
وي در پاسخ به اين که چنانچه سازمان بازرسي به اين سياست جديد وزرات ارتباطات واکنش نشان دهد، عکس العمل  اين وزارت خانه  چه خواهد بود تصريح کرد:به طور قطع وزارت ICT  توجيهات منطقي خود را خواهد داشت اما آن چه مسلم است در نهايت  افزايش تعرفه ارسال پيامک هاي لاتين در جهت خواسته سازمان بازرسي  نيز است.
روز گذشته وزير ارتباطات از تصويب نرخ پيامک فارسي با قيمت 89 ريال بر اساس مصوبه هيات دولت و به منظور فرهنگ سازي و بسط و گسترش خط و زبان فارسي خبر داد.
بر اساس مصوبه دولت پس از تيرماه سال 87، تعرفه پيامک‌هايي که به صورت لاتين ارسال مي‌شود 222 ريال محاسبه خواهد شد.
همچنين تعرفه پيامک‌هايي که به صورت لاتين ارسال خواهند شد نيز تا تيرماه 87 با قيمت کنوني 142 ريال محاسبه خواهد شد.
گفتني است 22 ميليون مشترک همراه اول روزانه بالغ بر 40 ميليون پيامک کوتاه ارسال مي کنند.
117/13


                                                                                                                                   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 14 =