33درصد کاربران در معرض اعتياد به تلفن همراه قرار دارند

موبنا- 04/12/86 تجقيقت جديد در دانشگاه دانشگاه "نورتامپتون" انگليس نشان مي دهد که 33درصد به عبارت ديگر يک سوم کاربران تلفن همراه در معرض اعتياد به گوشي خود قرار دارند.

به گزارش گروه اخبار خارجي موبنا به نقل از سايت “اينتو موبايل”، پروفسور “نادا کاکابادس” از دانشگاه نورتامپتون مي گويد که بررسي ها ي روي 360 نفر از کاربران نشان داده که يک سوم ان ها  به تلفن همراه معتاد هستند.
اين اعتياد در ابتدا با علاقه به توليدي بودن و اتصال شروع مي شود که به کارمندان امکان مي دهد با ايميل ها و پيام هاي کاري خود مرتبط باشند.
اما همين طور که زمان مي گذرد اعتياد نيز پيشرفت مي کند و خود را به صورت اشتياق و نگراني نسبت به دستگاه تلفن همراه نشان مي دهد.
اغلب اعتياد ناشناخته باقي مي ماند و زماني که تشخيص داده
مي شود ديگر خيلي دير شده است.
از “کاکابادس” خواسته شده که به ادارات رفته و به کارمندان نحوه استفاده صحيح از تلفن همراه و ساير دستگاه هاي همراه را آموزش دهد.
وي در اجراي اين طرح تحقيقاتي از کاربران پرسيد آيا به تلفن همراه معتاد هستيد، در صورت نداشتن دسترسي سريع به تلفن همراه خود اضطراب پيدا مي کنيد؟ با تلفن همراه خود مي خوابيد ، نيمه شب براي چک کردن پيام هاي خود بيدار مي شويد، آيا تلفن همراه را  به دوستان ترجيح مي دهيد؟ 
113/14


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × پنج =