حرکت با دوچرخه‌ ای عجیب در خیابان! (+عکس)

این دوچرخه جدید مانند نمونه کنونی خود که در باشگاه‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد قادر است به صورت کامل از بدن ورزشکار محافظت کند و میزان کالری مصرف شده بعد از دوچرخه سواری، طول مسیر طی شده، شیب مسیر و ... را به دقت محاسبه کند.

موبنا, رضا خواجه وند – دوچرخه‌های مخصوص تناسب اندام در نگاه اول شبیه به یکی از وسایلی هستند که در باشگاه‌های ورزشی مشاهده می‌کنیم. با این وجود «پیتر دیوبِری» محصولی ارایه کرده است که به کمک آن می‌توان دوچرخه‌های ورزشی را سوار شد و در خیابان حرکت کرد. این محصول بر اساس طراحی دوچرخه‌های معمول ارایه شده است و تمامی اصول علمی در آن لحاظ شده است تا بدون آسیب رساندن به مفاصل و ایجاد جراحات فیزیکی، فرد بتواند به صورت متحرک از آن استفاده کند.

این دوچرخه جدید مانند نمونه کنونی خود که در باشگاه‌های ورزشی مورد استفاده قرار می‌گیرد قادر است به صورت کامل از بدن ورزشکار محافظت کند و میزان کالری مصرف شده بعد از دوچرخه سواری، طول مسیر طی شده، شیب مسیر و … را به دقت محاسبه کند. این دوچرخه کاربردی به صورت ویژه روی حرکات پا و سر تمرکز دارد و در مجموع یک ابزار کاربردی برای دوچرخه سواری آسان و ورزش محسوب می‌شود.

دوچرخه جدید که «استپوینگ» نامگذاری شده است این اطمینان را حاصل می‌کند که حین دوچرخه سواری هیچ فشاری روی مچ دست، باسن، کمر، گردن و پشت گردن وارد نشود و در نهایت یک تمرین راحت و موثر برای قلب و عروق ایجاد شود تا فرد هیچ آسیبی نبیند. این دوچرخه که در اصل فناوری‌های داخل باشگاه‌های ورزشی را به خیابان می‌آورد، نه تنها همه بخش‌های بدن را درگیر می‌کند، بلکه به صورت ویژه روی هر یک از عضلات کمر و پا هم تمرکز دارد تا آنها را تقویت کند. دوچرخه خیابانی مخصوص تناسب اندام در سه مدل ساخته شده است که مدل کوچک‌تر موسوم به «گلکسی ۱» سبک، تاشدنی و با طراحی ویژه برای مسافت‌های کوتاه‌تر شهری در اختیار فرد قرار می‌گیرد. مدل «تایتان ۱» و «تایتان ۳» که اندازه‌های بزرگتر دارند با سرعت بیشتر حرکت می‌کنند و قادرند به صورت حرفه‌ای‌تر عضلات بدن را درگیر کنند.

«پیتر دیوبِری» در این خصوص گفت: «روش‌هایی که مردم بر اساس آن در محیط‌های شهری ورزش و سفرهای کوتاه خود را انجام می‌دهند طی چند سال اخیر بسیار تغییر کرده است. دوچرخه‌های تاشدنی این روزها قیمت بسیار گرانی دارند، چندان راحت نیستند و برای بسیار از مردم پیچیده هستند. استپوینگ مجموعه کاربردی‌تر را در اختیار مردم قرار می‌دهد و این امکان را فراه می‌کند تا از مبدا به مقصد به صورت علمی‌تر گام بردارید و یک ورزش مناسب را انجام دهید».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام