دوچرخه ای سبک با طراحی و لاستیک‌های متفاوت (عکس)

زین بزرگتر و طولانی‌تر در این دوچرخه به راننده امکان می‌دهد در هر نقطه از آنکه راحت است بنشیند و از این طریق تسلط بیشتری دشته باشد.

موبنا، رضا خواجه‌وند – «تاماس توری» از بزرگترین طراحان صنعت و اتومبیل در جهان محصول جدیدی را با نام «ریوُ» ارایه کرده است که از آن به عنوان دوچرخه کاملا مشکی با اندازه‌های متفاوت چرخ و زین بلند غیرمتعارف یاد می‌شود. اگرچه در این طراحی یک محور بزرگ بین دو چرخ دیده می‌شود، ولی دوچرخه به گونه ای ساخته شده است که عملکرد آن نسبت به مدل‌های شهری که هم‌اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرند بسیار بیشتر است. به گفته توری، کاربران می‌توانند لذت سوار شدن بر یک دوچرخه دست‌ساز را تجربه کنند و وسیله نقلیه اختصاصی خود را با یک طراحی متفاوت در اختیار داشته باشند.

چارچوب اصلی دوچرخه «ریو» دو بخش چوبی را شامل می‌شود که به طور کامل به بدنه متصل شده‌اند تا ضمن سبک‌تر شدن وزن دوچرخه، عملکرد لاستیک عقب در هنگام حرکت با سرعت بالا یا پیچ‌های تند بیشتر شود. این بخش‌ها باعث می‌شود یک سکون نسبی و همیشگی در دوچرخه در حال حرکت ایجاد شود و بدنه دوچرخه تمام تکان‌های شدید و نیروهای آسیب‌پذیر را دفع کند. آقای «تاماس توری» با بررسی‌های خود به این نتیجه رسید که چوب نسبت به فولاد یا آلومینیوم انعطاف‌پذیرتر است و بنابراین زمانی که فرد در مسیرهای ناهموار حرکت می‌کند، با این دوچرخه آسایش بیشتر و تکان‌های کمتری را احساس خواهد کرد.

زین بزرگتر و طولانی‌تر در این دوچرخه به راننده امکان می‌دهد در هر نقطه از آنکه راحت است بنشیند و از این طریق تسلط بیشتری دشته باشد. این اتفاق راحتی بیشتر را برای دوچرخه‌سواری به ارمغان می‌آورد و همچنین نشستن دو نفر روی دوچرخه را نیز بسیار راحت می‌کند. کمر، گردن، شانه‌ها و مچ‌ها روی این دوچرخه با طراحی متفاوت در بهترین حالت قرار می‌گیرند و از آنجایی که پدال‌ها نسبت به زین جلوتر قرار گرفته‌اند فرد در هر شرایطی مجبور می‌شود به طور صحیح بنشیند و کمر آن اذیت نشود. با این اتفاق،‌ تجارب کاربری از افرادی که این دوچرخه را آزمایش کردند نشان داد سرعت حرکت آنها برای رسیدن به محل کار بیشتر و انرژی صرف شده توسط آنها کمتر بوده است.

زاویه سه‌وجهی از دوچرخه «ریوُ». در این تصویر به خوبی تمام ابعاد دوچرخه مشکی به نمایش درآمده است و شما می‌توانید طراحی متفاوت آن را به خوبی ببینید.

 

چارچوب اصلی بدنه دوچرخه توسط چاپگرهای سه‌بعدی ساخته شده و روی آن از یک لایه فولاد استفاده شده است تا مقاومت دوچرخه در مقابل هر گونه آسیب احتمالی به حداکثر برسد.

 

پوشش‌های ساخته شده با چاپگر سه‌بعدی باعث شده‌اند وزن دورچه به حداقل برسد و مواد اولیه و زمان برای ساخت دورچه هدر نرود.

 

با استفاده ترکیبی از پلاستیک، چوب و فولاد در چاپگر سه‌بعدی، این دوچرخه به صورت کاملا انعطاف‌پذیر، بادوام و سبک ساخته شده است و با این توضیحات شرکت سازنده ادعا می‌کند که در هیچ نقطه از کره خاکی دوچرخه دیگری به این شکل و با این قابلیت‌ها وجود ندارد.

 

دوچرخه «ریوُ» به واسطه وزن سبک خود می‌تواند با سرعت نسبتا زیاد حرکت کند و البته برای آن دنده قابل تنظیم برای لاستیک عقب هم در نظر گرفته شده است.

 

دوچرخه «ریوُ» با لاستیک‌های متفاوت و اندازه غیرمتعارف طراحی شده است. اندازه لاستیک جلوی این دوچرخه ۲۴ اینچ و اندازه لاستیک عقب آن ۲۶ اینچ اعلام شده است.

 

این دوچرخه که از دور شبیه به اسکوتر است یک زین بلند دارد که نشستن را برای دوچرخه‌سوار آسان می‌کند و امکان دوچرخه‌سواری دو نفره را هم فراهم می‌آورد.

 

زین بلند این دوچرخه برای دو نفر طراحی شده است و بدنه دوچرخه نیز توان حمل دو نفر با هر وزنی که داشته باشند را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام