دوربین مانیتورینگ کودک با قابلیت شخیص علایم بیماری (+عکس)

سیستم مانیتورینگ جدید به جز تحلیل شرایط کودک در حالت بیداری و خواب، حسگر درمانی دارد که می‌تواند اتفاقاتی از جمله تب، آسم یا برونشیت را در کودک تشخیص دهد.

موبنا، رضا خواجه‌وند – یک شرکت هنگ‌کنگی دستگاه جدیدی برای مانیتور کردن کودکان ارایه کرده است که با نام Ray شناخته می‌شود و شکل ظاهری آن شبیه به اسباب‌بازی‌های چوبی است.

این دستگاه هوشمند به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند همه فعالیت‌های کودک نوپا، از خوابیدن گرفته تا الگوهای رفتاری را ضبط و ذخیره کند و بر اساس سیستم هوشمند خود باز جزییات کامل بازخوردهای مربوطه را ارایه دهد و در صورت لزوم پیام‌های هشدار دهنده را به والدین بفرستد.

بر خلاف سیستم‌های مانیتورینگ معمول که کودک را از راه دور زیر نظر می‌گیرند، این دستگاه به گونه‌ای ساخته شده است که به شبکه Wi-Fi، بلوتوث و GSM متصل می‌شود و به والدین و پرستاران بچه امکان می‌دهد در هر شرایطی بتوانند دلبند خود را زیر نظر بگیرند و ایمنی لازم را برای او فراهم کنند.

این محصول از نظر طراحی شکل ظاهری کاملا متفاوت دارد که بر این اساس با وبکم‌ یا دوربین‌های مدار بسته فرق می‌کند. به جز فناوری‌های پیشرفته‌ موجود، این محصول به واسطه ظاهری چوبی و زیبای خود می‌تواند در قالب یکی از وسایل و لوازم اتفاق کودک مورد استفاده قرار بگیرد.

این ابزار که شبیه به یک اسباب‌بازی کوچک است می‌تواند در قالب یک محافظ کارآمد در گوشه‌ای از اتاق قرار بگیرد و از بالای تخت یا قفسه مخصوص اسباب‌بازی‌ها کودک را به صورت دایم زیرنظر داشته باشد.

این سیستم مانیتورینگ کودک توسط استارت‌آپ Ray که در زمینه راهکارهای اینترنت اشیا فعالیت می‌کند ارایه شده است و البته برای ساخت آن از شرکت‌های «جانسون & جانسون» و «هاکس» هم کمک گرفته شده است.

برای این سیستم هوشمند یک میکروفون بسیار حساس، اسپیکر، دوربین مخصوص تصویربرداری در نور کم، و حسگر رادار مبتنی فوق‌-پهن‌باند در نظر گرفته شده است که از راه دور همه حرکات بدن و فعالیت‌های سیستم تنفسی را اندازه‌گیری می‌کند و حتی زیر لحاف ضخیم هم می‌تواند فعالیت‌های کودک را تشخیص دهد

سیستم مذکور به جز تحلیل شرایط کودک در حالت بیداری و خواب، حسگر مخصوص درمانی دارد که می‌تواند اتفاقاتی از جمله تب، آسم یا برونشیت را در کودک تشخیص دهد و علاوه بر آن شرایط حاد که ممکن است خفگی‌‌های تصادیر را منجر شود را بفهمد.

سیستم مانیتورنگ کودک Ray از طریق پایگاه اینترنتی مرکز توسعه طرح‌های «کیک استارتر» از هم‌اکنون پیش‌فروش می‌شود.

Ray می‌تواند خواب و سیستم تنفسی کودک را زیر نظر بگیرد.

این دستگاه کوچک به یک سر چرخشی مجهز شده است تا دوربین فیلمبرداری و حسگرهای هوشمند به سمت صورت کودک باشند و علاوه بر آنه می‌تواند رفتارهای شخصی او را هم تحلیل کند.

 

دوربین مانیتورینگ Ray به گونه‌ای ساخته شده است که می‌تواند با یک ابزار کوچک به راحتی به دیوار متصل شود.

 

سیستم اتصال دستگاه به دیوار به گونه‌ای ساخته شده است که باعث می‌شود کابل مخصوص تامین انرژی از دسترس کودک دور باشد.

 

این دستگاه کوچک به راحتی در روی میز یا قفسه در نزدیکی کودک قرار می‌گیرد.

 

در این تصویر نشان داده شده است که کابل برق چطور از قسمت پشتی وارد دستگاه می‌شود.

 

این تصویر دوربین هوشمند Ray را از زاویه دید کودک به نمایش می‌گذارد.

 

Ray شبه به لوازم و اسباب‌بازی‌های اتاق کودک ساخته شده است.

 

این سیستم مانیتورینگ هوشمند در سه رنگ قرمز، نارنجی و آبی ساخته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام