تراکم جمعیت ۱۰۰ هزار نفری زائران از شهر مهران تا نقطه صفر مرزی

«حسین ذوالفقاری» رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: در حال حاضر حدود ۱۰۰ هزار نفر از زائران اربعین به صورت متراکم در مرز مهران حضور دارند که به تدریج به سمت عراق تخلیه خواهند شد.

موبنا – معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی عصر سه شنبه پس از پایان جلسه این ستاد که با حضور «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر کشور برگزار شد، افزود: برنامه ریزی امسال این ستاد برای اعزام زائران به عراق برای شرکت در راهپیمائی اربعین منطبق بر واقعیات بود و تا زمان حضور افراد فاقد مجوز در مرز مهران، تمام کارهای اعزام طبق برنامه انجام شد اما این موضوع موجب ایجاد تراکم شدید جمعیت در مرز مهران شد، بگونه ای که امروز ۲ بار مرز مهران از سوی طرف عراقی بسته شد.

وی گفت: در حال حاضر روند تردد زائران در مرزهای شلمچه و چذابه با وجود دو برابر شدن میزان خروج زائران نسبت به سال قبل کاملاً عادی است و این مسیر بدلیل ایجاد زیر ساخت های مناسب مسیری بدون معطلی برای زائران است.

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اعلام اینکه قرار نیست جمعیت متراکم در مرز مهران همچنان متوقف بمانند، افزود: پیش بینی می شود تا فردا بتوانیم با انتقال افراد فاقد مجوز که در لابلای جمعیت زائران متفرق شده و موجب اختلال جدی در روند عبور زائران دارای گذرنامه و روادید از مرز مهران شده اند، شرایط را به حالت عادی برگردانیم.

ذوالفقاری تصریح کرد: به استان های غربی و جنوبی کشور ابلاغ شده است زائران را به سمت مرزهای شلمچه و چزابه هدایت کنند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه خروج افراد فاقد مجوز لازم، به لحاظ شرعی و قانونی ممنوع است، افزود: حضور این افراد مشکلات زیادی را در مرز مهران ایجاد کرده است، اما با این وجود، امکانات لازم برای شرایط اضطراری در مرز مهران فراهم است. ضمن اینکه تا دو روز گذشته هیچ مشکلی در روند اعزام زائران به لحاظ حمل و نقل، توقفگاه خودروها، امکانات جانبی، تغذیه و اسکان در مرز مهران نداشته ایم.

 منبع: ایرنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام