دستگیری زائران فاقد ویزا توسط مرزبانی عراق

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا گفت: عده‌ای از افراد که با سوءاستفاده از شلوغی جمعیت توانسته بودند از دروازه مرزی عبور کنند توسط مرزبانان عراقی بازداشت و با رایزنی و هماهنگی به داخل کشور بازگردانده شدند.

موبنا – سردار محسن فتحی‌زاده با اشاره به تردد نیمه روان در مرز مهران اظهار داشت: فرایند عبور از مرز مهران تسریع می‌یابد.

وی عنوان کرد: تاکنون یک میلیون و ۴۴۷ هزار زائر از مرزهای سه‌گانه وارد کشور عراق شده اند که بیش از ۶۵۰ هزار زائر مربوط به مرز مهران، ۴۴۶هزار زوار مرز چزابه و ۳۰۷ هزار زائر نیز در مرز شلمچه بودند.

جانشین معاون هماهنگ‌کننده ناجا عنوان کرد: سه هزار نفر تاکنون از مرز مهران به دلیل نداشتن مدارک قانونی از جمله گذرنامه و ویزا به شهرهای خود بازگشت داده شده اند.

وی اظهار کرد: عده‌ای از افراد هم که دیشب با سوءاستفاده از شلوغی جمعیت توانسته بودند از دروازه مرزی عبور کنند توسط مرزبانان عراقی بازداشت و با رایزنی و هماهنگی به داخل کشور بازگردانده شدند و در اختیار دستگاه قضا قرار گرفتند.

سردار فتحی‌زاده بابیان اینکه این افراد بـا هماهنگی دستگاه قضا و امکاناتی که مسئولان استان ایلام در اختیار ما قرارداده اند به شهرهای عقبه بازگردانده شدند، افزود: در ساعات اولیه بامداد امروز به خاطر تجمع عده‌ای از افراد قانون‌شکن مشکلاتی برای تردد زائران به وجود آمد و موجب توقف تردد زائران شد که با دخالت نیروهای مرزبانی ، این افراد کنار زده شدند و گیت‌ها برای ورود زائران باز شد.

وی تأکید کرد: به‌هیچ ‌وجه امکان تردد بدون مدارک قانونی معتبر وجود ندارد و کسانیکه به مرزها مراجعه می‌کنند حتماً گذرنامه و روادید در دست داشته باشند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا عنوان کرد: از مردم می خواهیم برای تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی ( ع ) به خصوص در مرز مهران از ورود بدون ویزا و گذرنامه به این مرز خودداری کنند.

 منبع: تسنیم

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام