بیانیه نمایندگان تهران برای ورود رییس‌جمهور به مشکل آلودگی هوا

معضل آلودگی هوای تهران و اکثر کلان‌شهرها که عمدتاً ناشی از عدم مدیریت صحیح و منطبق بر استانداردهای جهانی نیست و جنس آن با آلودگی ناشی از ریزگردها که منشأ خارجی دارد متفاوت است.

موبنا – عضو هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی بیانیه نمایندگان استان تهران خطاب به رییس‌جمهور را برای ورود به معضل آلودگی هوا قرائت کرد.

علی‌اکبر رنجبرزاده در جریان نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی، بیانیه نمایندگان استان تهران خطاب به رییس‌جمهور درباره آلودگی هوا که به امضای ۳۵ نفر از نمایندگان رسیده را قرائت کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

همان‌‌طور که مستحضرید سالیان زیادی است که تهران و برخی کلان‌شهرها در بسیاری از روزهای سال از آلودگی هوا رنج می‌برند و مردم این کلانشهرها ناگزیر به تنفس در هوای آلوده و تحمل انواع بیماری‌های حاد و حتی رقم خوردن مرگ شهروندان در موارد بی‌شماری هستند.

معضل آلودگی هوای تهران و اکثر کلان‌شهرها که عمدتاً ناشی از عدم مدیریت صحیح و منطبق بر استانداردهای جهانی نیست و جنس آن با آلودگی ناشی از ریزگردها که منشأ خارجی دارد متفاوت است. با عزم و تدبیر صحیح می‌توان در کوتاه مدت به مقابله آن پرداخت؛ بنابراین ضروری است جنابعالی به این موضوع مهم ورود کرده و به قید فوریت دستور فرمایید نهادها و مراجع ذیربط تدابیر لازم را اندیشیده و تصمیمات جدی در این خصوص اتخاذ کنید.

 منبع: ایلنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + نه =

دنبال کنید @ اینستاگرام