ویکی‌لیکس اسنادی جدید درباره کلینتون منتشر کرد

سایت ویکی‌لیکس با افشای مدارکی بیشتر اعلام کرد که هیلاری کلینتون نامزد بازندۀ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در کار کمیته حقیقت یاب بحرین مستقیماً مداخله می کرد.

موبنا – وب‌سایت افشاگری ویکی‌لیکس مدارکی را از دخالت وزیر خارجه سابق آمریکا در امور داخلی بحرین منتشر کرد.

سایت افشاگری ویکی‌لیکس مدارک تازه‌ای درباره مداخله هیلاری کلینتون در امور بحرین، در دوران تصدی وزارت امورخارجه آمریکا فاش کرد.

سایت ویکی‌لیکس با افشای مدارکی بیشتر اعلام کرد که هیلاری کلینتون نامزد بازندۀ انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در کار کمیته حقیقت یاب بحرین مستقیماً مداخله می کرد.

این مدارک به تاریخ ۱۹ نوامبر ۲۰۱۱ یعنی سالی که هیلاری وزیر خارجه آمریکا، بود، نشان می دهد که هارولد کونچیو (کره‌ای) مشاور حقوقی وزارت خارجه نامه هایی به مسئولان عالی رتبه دولت وقت نوشته و در این نامه ها از مداخلۀ مستقیم و آشکار هیلاری و معاونانش در کار کمیته حقیقت یاب بحرین پرده برداشته است.

این مدارک نشان می‌هد هیلاری کلینتون، اعضای کمیته حقیقت یاب بحرین را وادار می‌کرد که پیش از تهیه شدن گزارش نهایی، اطلاعاتی محرمانه را در اختیار وی بگذارند.

کونچیو در نامه‌هایش می گوید که خودش نیز با یک عضو “برجسته” کمیته حقیقت یاب بحرین بدون ذکر نام وی تلفنی گفتگو کرده بود.

در این مدارک آمده است این عضو برجسته کمیته حقیقت‌یاب اطلاعاتی محرمانه را پیش از تهیه شدن گزارش نهایی در اختیار کونچیو گذاشته بود.

کمیته حقیقت یاب بحرین به دستور پادشاه این کشور در روز ۲۹ ژوئن ۲۰۱۱ به ریاست شریف بسیونی تشکیل شد تا درباره جرایم و جنایات نظام حاکم آل خلیفه که شدّت و حدّت آن باعث رسوایی و بدنامی نظام شده بود، تحقیق کند.

 منبع: العالم

Mobna-Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام