آموزش و پرورش: ۲ دانش‌آموز بابلی از نظر شپش سر سالم بودند

مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: ۲ دانش‌آموز بابلی از نظر شپش سر سالم بودند و مادر خانواده به دلیل وسواس، از کود شیمیایی استفاده کرده بود.

موبنا – حسن ضیاءالدینی مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش، در خصوص فوت یک دانش‌آموز بابلی به دلیل استفاده از کود شیمیایی برای درمان شپش سر اظهار داشت: بحث پدیکلوز در دنیا شایع است و در همه جوامع مشاهده می‌شود و به طبقه اجتماعی ارتباط ندارد.

وی با بیان اینکه دستورالعمل پیشگیری از شپش سر به آموزش و پرورش تمام استان‌ها ابلاغ شده است، گفت: آموزش والدین و معاینه دانش‌آموزان در برنامه آموزش و پرورش قرار دارد و این اقدام به طور پیوسته انجام می‌شود؛ در روستاها نیز خانه‌های بهداشت، این کار را انجام می‌دهند.

ضیاءالدینی در خصوص استفاده از کود شیمیایی برای درمان شپش سر ۲ دانش‌آموز بابلی، افزود: این دانش‌آموزان در معاینات اولیه که مدت‌ها پیش انجام شد دچار شپش سر بودند که از طریق مدیر مدرسه به خانه بهداشت اطلاع داده شده و پزشک خانه بهداشت، درمان آنها را انجام داده است و در تاریخ ۱۱ آبان‌ماه امسال، سلامت این دانش‌آموزان از نظر شپش سر تأیید شد.

وی افزود: متأسفانه مادر خانواده به رغم آنکه فرزندانش سالم بودند، به دلیل مشکلات وسواس، اقدام به استفاده از کود شیمیایی کرده است که ۲ فرزند وی به کما رفتند.

 منبع: فارس

Mobna-Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 19 =

دنبال کنید @ اینستاگرام