مشاور نظامی مقام معظم رهبری: امیدواریم ترامپ درباره ایران و منطقه چرخش محسوس داشته باشد

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا گفت: امیدواریم رئیس‌جمهور منتخب آمریکا درباره ایران و منطقه چرخش محسوسی داشته باشد تا ریشه‌های ناامنی در منطقه از بین برود.

موبنا – سرلشکر سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا صبح امروز دوشنبه طی سخنانی در حاشیه برگزاری همایش بین المللی بحران‌های ژئوپولیتیکی جهان اسلام در سالن ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی، در جمع خبرنگاران گفت: تروریسم دشمن مشترکی برای همه جهانیان است و تنها مختص منطقه ما نیست اما این موج تروریستی روال مرگ و نیستی را به سر می‌برد اما احتمال ورود این امواج به جاهای دیگر نیز وجود دارد.

وی افزود: تنش بین شیعه و سنی و جنگ داخلی خواست تروریست‌ها و غربی‌هاست و امیدواریم در این همایش همه به یک نتیجه واحد که ایجاد صلح و امنیت پایدار در منطقه است، برسیم و در طول این دو روز از نظرات دانشگاهیان و دانشجویان و نخبگان استفاده خواهیم کرد.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا همچنین با اشاره به انتخابات آمریکا اظهار داشت: زود است راجع به انتخابات آمریکا اظهارنظر جامع و کاملی انجام شود و تحلیل من این است که رسانه‌های ایران تأمل بیشتری در موضع‌گیری داشته باشند. مقداری باید زمان بگذرد و فرد منتخب روی کار بیاید ببینم چه‌کار خواهد کرد.

سرلشکر صفوی ادامه داد: تجربه به ما نشان داده کاندیداها چه در ایران و چه در خارج حرف‌هایی می‌زنند که پس از استقرار، نظرات‌شان تغییر می‌کند و احتمال این چرخش را درباره فرد منتخب آمریکا می‌دهیم چراکه آمریکا را سیستم اداره می‌کند و این سیستم اجازه نخواهد داد آنچه رییس جمهور می‌خواهد صورت بگیرد. باید ببینیم در عمل چگونه رفتار خواهد کرد؛ باید تأمل کنیم و عجولانه برخورد نکنیم.

وی افزود: اما امیدواریم رئیس جمهور منتخب آمریکا درباره ایران و منطقه چرخش محسوسی داشته باشد تا ریشه‌های ناامنی در منطقه از بین برود.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا در پایان اظهار امیدواری کرد که در دوره رییس جمهور جدید آمریکا نیروهای آمریکا از افغانستان و منطقه خارج شوند.

 منبع: تسنیم

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 14 =

دنبال کنید @ اینستاگرام