وزارت کشور: توانایی‌های دفاعی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره و مصالحه نیست

سخنگوی وزارت امور خارجه از ابراز علاقمندی و عزم اتحادیه اروپا برای توسعه هرچه بیش‌تر روابط با ایران و از تاکید بر تعهد مجدد اتحادیه اروپا در اجرای کامل برجام از سوی همه طرف‌ها استقبال کرد.

موبنا – بهرام قاسمی اظهار کرد: برگزاری دور دوم گفت‌وگوهای سطح بالا میان ایران و اروپا با عزم‌ و اراده دو طرف برای توسعه همکاری‌های دوجانبه در موضوعات مختلف محقق شد.‌ در این گفت‌وگوها طیف وسیعی از همکاری‌های دوجانبه از جمله در بخش‌های انرژی، هسته‌ای صلح‌آمیز، محیط زیست، حمل و نقل، علوم، تحقیقات و فن‌آوری و آموزش مورد بررسی و پیگیری دو طرف قرار گرفت.

او خاطرنشان کرد: با وجود پیشرفت‌های قابل توجهی که در سطوح مختلف همکاری‌ها به‌وجود آمده است و ظرفیت‌های فراوانی که در جهت تعمیق و گسترش مناسبات وجود دارد، رفع قطعی مشکلات بانکی، عامل کلیدی و تعیین کننده‌ای در توسعه همکاری‌های تجاری، اقتصادی و اجرای پروژه‌های مشترک خواهد بود.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: با توجه به حمایت رسمی اتحادیه اروپایی از الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت، جمهوری اسلامی ایران خواستار اقدامات عملی اتحادیه در روند الحاق جمهوری اسلامی به سازمان مزبور است.

قاسمی ضمن مردود دانستن ادعاهای مطروحه در بیانیه شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا در موضوع حقوق بشر، بر این نکته تاکید کرد که جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در فضای آرام و غیرجنجالی و از طریق گفت‌وگو و تبادل نظر، دیدگاه‌های دین مبین اسلام را در زمینه حقوق بشر تبیین نموده و در جهت نزدیک‌تر کردن نظرات دو طرف تلاش کند.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، ایران همواره نقش تعیین کننده در ایجاد ثبات و امنیت در منطقه داشته و تلاش‌های فراوانی در جهت حل و فصل سیاسی و مسالمت‌آمیز بحران‌های منطقه‌یی از جمله در سوریه، یمن، عراق و … داشته و سعی کرده است که در رفع آلام و رنج‌های مردم مظلوم و بی‌دفاع این کشورها و درچارچوب همکاری‌های بشردوستانه به‌طور سازنده و فعال اقدام کند.

وی هم‌چنین تصریح کرد: آزمایش‌های موشکی ایران در چارچوب سیاست‌های دفاعی کشور انجام می‌گیرد و توانایی‌های دفاعی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره و مصالحه نیست.

 منبع: ایسنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + بیست =

دنبال کنید @ اینستاگرام