چگونه سکته قلبی نکنیم؟

متخصص قلب و عروق با تاکید بر اهمیت قلب از منظر پزشکی ایرانی، به تشریح نکاتی کلیدی برای حفظ تندرستی قلب پرداخت.

موبنا – رحیم فیروزی – متخصص قلب و عروق [فلوشیپ اینترنشنال کاردیولوژِی] از دانشگاه علوم پزشکی تهران, اظهار داشت: قلب از منظر پزشکی ایرانی یکی از اعضای مهم و اصلی است.

قدرت و نیروی بدن از قلب توسط رگ‌ها به اعضا مختلف می‌رسد

به گفته وی قدرت و نیروی بدن از قلب توسط رگ‌ها به اعضا مختلف می‌رسد. پس رعایت حال قلب در حفظ تندرستی و حتی درمان بیماری‌های مختلف بسیار مهم است. به طوری که پزشک طب ایرانی در درمان اغلب بیماری‌ها در کنار تجویز داروهای مختص آن بیماری، داروهای تقویت کننده فعالیت قلب را نیز تجویز می‌کند.

این دستیار طب سنتی ایران دانشگاه علوم پزشکی قم و متخصص قلب و عروق افزود: یکی از بهترین راههای شناخت سلامتی قلب در پزشکی ایرانی نبض شناسی است. خصوصا” مشخص کردن قوت نبض در این مورد می‌تواند راه گشا باشد(قوت نبض توسط مولفه‌های تعریف شده اندازه گیری می‌شود) امروزه نیز پزشکان با گرفتن فشارخون و ثبت فشارسیستول و دیاستول و همچنین مقایسه نبض دو دست می‌توانند از جوانبی از فعالیت قلب افراد با خبر شوند.

نکاتی برای حفظ سلامت قلب

فیروز ادامه داد: دوری از فکر و خیال زیاد، ترس از آینده، غم و استرس, همراهی و همنشینی با افراد خوش مشرب و خوش سخن خوشحالی معتدل؛ همچنین استشمام بوی گل‌ها و گیاهان و عطرهای خوش البته با درنظرگرفتن شرایط مزاجی هر فرد برای سلامت قلب مفید است.

وی یاداور شد: مصرف غذاهایی مثل گوشت گوسفند، کبک، بچه خروس، زرده تخم مرغ عسلی، عرق بیدمشک و گلاب می‌تواند در حفظ سلامتی قلب افراد را یاری کند اما از طرفی مداومت بر خوردن غذاهایی مثل گوشت گاو اثر سوء بر سلامت قلب افراد دارد.

 منبع: تسنیم

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − سیزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام