معاون ظریف: برنامه‌‌های خود را بر اساس نتیجه انتخابات آمریکا تنظیم نکرده‌ایم

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در دیدار با جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان در مورد آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه و وضعیت حلب گفتگو و رایزنی کرد.

موبنا – استفان دیمیستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه در دیدار با جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان پیرامون آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه و وضعیت حلب گفتگو و رایزنی کرد.

دیمیستورا با اشاره به رخدادهای جدید بین المللی و تاثیر این رخدادها بر وضعیت سوریه، خواستار همفکری با جمهوری اسلامی ایرانی به عنوان یک بازیگر و شریک اصلی در طراحی راهکار برون رفت از بحران جاری در سوریه گردید.

نماینده دبیرکل سازمان ملل همچنین با اشاره به وضعیت پیچیده و خاص حلب، توجه همه طرف‌های ذیربط جهت تسریع در حل مشکلات انسانی این شهر را ضروری خواند.

معاون وزیر امورخارجه کشورمان نیز با تشریح روند حوادث و تحولات بین‌المللی از نگاه جمهوری اسلامی ایران، بر اهمیت رایزنی ها در این شرایط صحه گذاشت.

جابری انصاری با اشاره به عدم تحقق توقعات و پیش‌بینی‌های برخی بازیگران منطقه‌ای در خصوص نامزد پیروز در انتخابات آمریکا اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه برنامه‌ریزی‌های خود را بر اساس اینکه در آمریکا چه کسی رئیس جمهور می‌شود تنظیم نکرده و این مسئله را امر داخلی آمریکا تلقی کرده است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه توجه به ابعاد انسانی بحران سوریه و مبارزه جدی با تروریسم را دو موضوع کلیدی و دارای اولویت برشمرد و بر ضرورت پیگیری همزمان سه مسیر سیاسی، میدانی و انسانی بحران سوریه تاکید کرد.

جابری انصاری هرگونه راه حل موثر در خصوص وضعیت حلب را نیازمند توجه به دو مساله مهم و اساسی دانست: مقدمات تجزیه حاکمیت ملی سوریه فراهم نشود و با خروج هر چه سریعتر گروههای مسلح از شرق شهر حلب، به سیاست گروگان گیری چند صد هزار شهروند سوری به دست گروههای تروریستی خاتمه داده شود.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد حفظ وحدت سرزمینی و حاکمیت ملی سوریه بسیار مهم است و هر ساز و کاری در ارتباط با حل بحران سوریه و مدیریت شرایط حلب نباید ناقض این اصل مهم و اساسی باشد.

 منبع: ایلنا

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام