کمیته امداد: حمایت از ۲۰۰۰ کودک دچار سوء تغذیه / سرانه سبد غذایی این کودکان در هر ماه ۷۵ هزار تومان

مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: این کودکان هر شش ماه یک بار پایش و بررسی می شوند که در صورت بهبود، از طرح خارج و افراد جدید جایگزین خواهند شد.

موبنا – سرانه سبد غذایی این کودکان در هر ماه ۷۵ هزار تومان است

مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی با بیان اینکه امسال ۱۸ میلیارد ریال اعتبار برایحمایت از دو هزار کودک دچار سوء تغذیه این کودکان هزینه خواهد شد، گفت: سرانه سبد غذایی این کودکان در هر ماه از ۷۰ به ۷۵ هزار تومان افزایش یافت.

عباس اهرابی افزود: والدین این کودکان می توانند با مراجعه به فروشگاه های طرف قرار داد، سبد غذایی این کودکان را در قالب انواع حبوبات و پروتئین ها تهیه کنند.

وی در خصوص نحوه شناسایی این کودکان، گفت: مراکز بهداشتی و درمانی دانشگاه ها، پس از انجام تن سنجی، کودکانی را که دچار سوء تغذیه هستند به کمیته امداد معرفی می کنند. همچنین آموزش های لازم در کنار سبد غذایی، به مادران این کودکان ارائه می شود.

مدیر کل کمیته امداد خراسان شمالی گفت: این کودکان هر شش ماه یک بار پایش و بررسی می شوند که در صورت بهبود، از طرح خارج و افراد جدید جایگزین خواهند شد.

اهرابی افزود: نیکوکاران و مردم نوعدوست می توانند با مراجعه به سایت hamsofreh.ir تهیه سبد غذایی برای هر کودک به مبلغ ماهانه ۷۵هزار تومان را تقبل کنند. وی گفت: در این طرح، امکان مشاهده کل مناطق استان فراهم شد تا خیّران، نیاز هر منطقه را مشاهده و براساس علاقه، شهر مورد نظر را انتخاب و برای پرداخت هر سبد غذایی اقدام کنند.

 منبع: خبرگزاری صداوسیما

Mobna-Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام