تماس تلفنی ۸ دقیقه ای اولاند – ترامپ / گفتگو درباره برجام

دونالد ترامپ' رییس جمهوری منتخب آمریکا در نخستین گفت وگوی تلفنی خود با 'فرانسوا اولاند' رییس جمهوری فرانسه به بحث درباره بحران های سوریه ، اوکراین ، تروریسم و موضوع برجام پرداخت.

موبنا – به نقل از ایرنا، ‘دونالد ترامپ’ رییس جمهوری منتخب آمریکا امروز جمعه در یک گفت وگوی کوتاه با ‘فرانسوا اولاند’ رییس جمهوری فرانسه که مدت ۸ دقیقه طول کشید علاوه بر مساله تروریسم ؛ به گفت وگو بر سر بحران های مختلف جهان از جمله اوکراین، سوریه و همچنین موضوع توافق نامه هسته ای میان ایران و قدرت های بزرگ جهان پرداخت.

درحالی که از جزییات این گفت وگوی کوتاه هنوز اطلاعی در دست نیست اولاند در پی این گفت وگو در مصاحبه با تلویزیون فرانسه گفته است گرچه او تلاش خواهد کرد روابط خود با آمریکا را در بهترین شکل ممکن ادامه دهد اما از رییس جمهوری منتخب آمریکا انتظار دارد در بیان مواضع خود در هر یک از این موضوعات شفافیت و صراحت نشان بدهد.

اولاند در این گفت وگوی تلویزیونی در کشورش گفته است: وظیفه من این است که از برقراری بهترین روابط ممکن با ایالات متحده آمریکا اطمینان حاصل کنم اما روابطی که بر صراحت و شفافیت استوار باشد.

این سخنان اولاند آشکارا به ابهام های بی شمار در موضع گیری های ترامپ نسبت به موضوعات مختلف جهانی در طول مبارزات انتخاباتی او اشاره دارد.

رییس جمهوری فرانسه پیش تر به صورت تلویحی از هیلاری کلینتون نامزد دموکرات انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا حمایت کرده بود.

 منبع: عصرایران

Mobna-Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام