دستگیری مرد هزار چهره

سردار قاسمی،گفت: با جا گذاشتن مدارک هویتی متهم ،تحقیقات ماموران انتظامی در همین راستا ادامه یافت که با اجرای طرح مهار و حضور گشت های انتظامی در محورهای مواصلاتی، ساعاتی بعد خودروی تریلی متوقف و متهم دستگیر و به پلیس آگاهی شهرستان سرخه منتقل شد.

موبنا – فرمانده انتظامی استان سمنان از دستگیری کلاهبردار حرفه‌ای که با هویت­‌های جعلی از شرکت­‌های باربری در ۶ استان کشور ۴۰ تریلی گندم با ارزشی بالغ بر ۱۶ میلیارد ریال سرقت کرده بود، خبر داد.

سردار روح الامین قاسمی گفت: اعلام سرقت محموله سنگین گندم از یک شرکت باربری در روزهای نخست آبان ماه و تحقیقات جامع پلیس، راز چندین فقره سرقت و کلاهبرداری میلیاردی در سراسر کشور را فاش کرد.

وی افزود: با حضور ماموران انتظامی در این شرکت باربری مشخص شد، راننده یک دستگاه تریلی با بارگیری ۲۵ تن گندم به ارزش چهار میلیارد ریال از کارخانه ای در شهرستان سرخه، بدون ثبت بار و دریافت بارنامه محل را ترک کرده و متواری شده است.

سردار قاسمی،گفت: با جا گذاشتن مدارک هویتی متهم ،تحقیقات ماموران انتظامی در همین راستا ادامه یافت که با اجرای طرح مهار و حضور گشت های انتظامی در محورهای مواصلاتی، ساعاتی بعد خودروی تریلی متوقف و متهم دستگیر و به پلیس آگاهی شهرستان سرخه منتقل شد.

قاسمی از بررسی گزارش ها در چند ماه اخیر و اطلاع از وقوع چندین فقره کلاهبرداری مشابه از شرکت های باربری خبر داد و تصریح کرد: متهم دستگیر شده دو کارت هوشمند رانندگی ناوگان باربری ارائه کرد که با گواهینامه های موجود در خودرو همخوانی نداشت و همین موضوع، ظن ماموران را برانگیخت.

رئیس قرارگاه استانی مبارزه با سرقت، تصریح کرد: در ادامه تحقیقات مشخص شد، متهم با جعل کارت های هوشمند، محموله های سنگین گندم را به نام دیگران دریافت کرده است.

سردار قاسمی از شناسایی کامل هویت اصلی متهم به نام (ح-ر) که از اهالی استان های شرقی کشور است، خبر داد و گفت: در بررسی مجدد و کامل تریلی توقیفی نیز مشخص شد، خودرو دارای دو جفت پلاک جعلی و دست­نویس بوده و متهم تاکنون چندین مرحله با پلاک های جعلی در استان های دیگر مرتکب سرقت شده است.

وی با بیان اینکه چندین پرونده کلاهبرداری مشابه در استان همدان تشکیل شده و تحت رسیدگی است، ادامه داد: با حضور شاکیان در اداره پلیس شهرستان سرخه و ارائه مدارک مشخص شد؛ متهم دستگیر شده همان کلاهبردار تحت تعقیب است که تاکنون ۳۲ محموله گندم به ارزش ۱۲ میلیارد ریال با هویت های جعلی متعدد از شهرستان­های همدان بارگیری کرده است.

قاسمی ادامه داد: در ادامه تحقیقات هشت فقره کلاهبرداری و سرقت محموله گندم در اردبیل نیز شناسایی که تحقیقات تکمیلی این پرونده نیز در حال انجام است.

این مسئول انتظامی گفت: با هماهنگی قاضی پرونده ،تحقیقات در سایر استان­ها نیز ادامه یافت و تاکنون چندین فقره کلاهبرداری و سرقت در استان های گلستان، مازندران،گیلان و کرمانشاه شناسایی شده است که پیگیری های انتظامی و قضائی در این خصوص ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان به اعتراف متهم دستگیر شده به چندین فقره جعل و کلاهبرداری اشاره و خاطرنشان کرد: متهم پس از معرفی به دادسرا راهی زندان شد.

 منبع: نسیم

Mobna-Telegram

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام